Kaja Koovit • 6. detsember 1998 kell 22:00

Merita pank laieneb Eestis

Merita panga Tallinna filiaali juhatuse liige Juhani Seilenthal ütles, et töötajate arvu suurendamine on paratamatu, sest huvi panga vastu on hüppeliselt suurenenud.

Novembris avas Merita panga Tallinna kontoris oma hoiuarve 469 klienti, kellest 400 olid eraisikud. Pangafiliaali bilansimaht oli novembri lõpus ligi 2 miljardit krooni ja hoiuste maht 776 miljonit krooni.

Maapanga pankrotistumisega alanud segadused Eesti pankades on kasvatanud Merita panga klientide hulka Eestis üle kahe korra. Kui panga Tallinna filiaalil oli veel juulis 1800 klienti, siis detsembri alguseks on klientide arv suurenenud 4100ni.

Krediidipanga tegevdirektor Andrus Kluge sõnas, et klientide hüppeline lisandumine Eesti pankade ebastabiilsust arvestades on loomulik, sest välispank, kus sularahahoiused on tagatud 390 000 krooni ulatuses võrreldes Eestis garanteeritud 20 000 krooniga, mõjub klientidele usaldustäratavalt.

Hoiuseintressid jäävad Meritas kohalike pankade pakutavatele alla. Tähtajalise aastase kroonihoiuse intress on natuke üle 10 protsendi. Nüüd, kus olukord Eesti panganduses on stabiliseerunud, peaks Merita panga kasv jätkuma rahulikumas tempos, lisas Kluge.

Klientide arvu kasv on tekitanud Merita pangale ka probleeme, sest panga Harju tänava kontor Tallinnas on sellise hulga klientide jaoks väikeseks jäänud. Merita panga Tallinna filiaal kavatseb kolida uutesse ruumidesse Tallinnas Hobujaama ärikeskuses veebruaris. Uues hoones saab Merita pank enda käsutusse kolm korrust. Merita panga Tallinna filiaalis töötab praegu 40 inimest.

Juhani Seilenthali sõnul on Eesti tööjõuturul praegu välispanga laienemiseks soodne olukord, sest kohalike pankade ühinemise ning pankrotistumise tulemusena on võimalik palgata häid spetsialiste.

Merita panga peadirektor Hans Dalborg on varem kinnitanud, et pank arendab tegevust Eestis Tallinna filiaali abil ega plaani mõne kohaliku finantsasutuse omandamist.

Hetkel kuum