Kristina Traks • 8. detsember 1998 kell 22:00

ÜRO toiduabiprogrammid on ettevõtjale seni kasutud

«Täitsime hunniku pabereid ning nii jäigi,» ütles Paljassaare kalatööstuse peadirektor Jaan Jalakas. «ÜRO abiga pole me midagi müüa saanud.»

Läätsa kalatööstuse juhataja Kalmer Poopuu kinnitas samuti, et täitis küll kõik vajalikud paberid ja hinnapakkumised, ent pole midagi ÜRO abil müüa saanud.

Ühinenud Meiereide pressiesindaja Ene Nobel ütles, et Ühinenud Meiereid pole ÜRO abiprogrammidega liitunud. «Meieni pole info nende programmide kohta jõudnud, aga huvitatud oleksime sellisel viisil oma toodangu müümisest küll,» ütles Nobel. «Hinna poolest suudame konkureerida maailmaturu hindadega.»

ÜRO abiprogrammi lülitumiseks peavad ettevõtted täitma välisministeeriumist saadud ankeedi. Kui ÜRO abiorganisatsioonidesse tuleb näiteks tellimus saata Venemaale 200 tonni võid, vaatavad ÜRO ametnikud üle oma ettevõtete registri ja paluvad sobivatel firmadel teha oma pakkumus.

Välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna juhataja Külliki Linnamägi sõnul võidakse ühe või teise ettevõttega ühendust võtta kohe pärast nende nimekirjadesse lülitamist. Kuigi Linnamägi sõnul on kõige tõenäolisem, et Eesti toidukaup läheb Venemaale toiduabina, võidakse seda kasutada ka teiste kriisipiirkondade abistamiseks.

Hetkel kuum