Viktoria Korpan • 2. mai 1999 kell 22:00

15 Tallinna maja taas riigile

«Kui omanikud ei hooli varast, siis käivitame taasriigistamise protsessi,» ütles Tallinna kesklinna vanem Elmar Sepp.

Sepp tegi reedel Tallinna linnavarade ametile ettepaneku taasriigistada Kadriorus, Kitsekülas ja Kassisabas asuvad majad, kuna nad on halvas korras ja omanike poolt hooldamata.

Tallinna kesklinna vanema väitel ignoreerivad omanikud ja nende esindajad linnas kehtivaid heakorraeeskirju ning jätavad reageerimata kesklinna valitsuse korduvatele meeldetuletustele ja ettekirjutustele.

Seaduse järgi võib ehitise taasriigistada, kui maja kahjustab tunduvalt maastikupilti ning omanik ei ole seda talle ette kirjutatud tähtpäevaks lammutanud või korda teinud. Vara sundvõõrandamise otsuse teeb Eesti Vabariigi valitsus ja vastavalt seadusele saab otsuse jõustumisel eraomandist riigi või linna omand.

Osa taasriigistamiseks esitatud majadest on põlenud ja poollõhutud ning nende hoonete ümbrus näiteks Kardiorus on muutunud kriminogeenseks paigaks.

Majja aadressil Paldiski mnt 19 sisse kirjutatud Indreku sõnul on selles majas ohtlik elada. «Mind ja naist ei tahetud siia sisse kirjutada, kuna maja tunnistati varisemisohtlikuks, praegu aga elab siin mu isa,» rääkis Indrek.

Tema ütles, et kui see Kanadas elavale väliseestlasele kuuluv maja taasriigistatakse, on isal lootust saada normaalne eluase mujale. «Maja remontima hakata ei ole mõtet, kõik on mädanenud,» nentis ta.

Hetkel kuum