5. mai 1999 kell 22:00

Autoostuga hiilanud firma esitab aruande

Linnavalitsusel on plaanis aktsionäride üldkoosolekuna kinnitada Tallinna Teede ASi 1998. majandusaasta aruanne ja jaotada kasum.

Pealinna auklikke teid hooldava ja remontiva ettevõtte Tallinna Teede aastakäive oli 75 miljonit ning puhaskasum üle seitsme miljoni krooni.

Ettevõte sattus avalikkuse tähelepanu alla eelmisel nädalal, kui selgus, et selle juhid on volitusi ületades ostnud ametiautodeks kaks luksuslikku Chrysler 300M kokku ligi miljoni krooni eest.

Miljoni krooni eest saaks ettevõtte ühe töötaja sõnul remontida 1,5 kilomeetrit Tallinna auklikke teid.

Tallinna linnapea Peeter Lepp, kes on ühtlasi ettevõtte nõukogu esimees, üritas Tallinna Teede ligi miljoni kroonist ostu leevendada, öeldes, et ettevõtte juhid ületasid lubatud piiri vaid 70 000 krooniga, mis tuleb linnaeelarvesse kanda.

Linnavalitsusel on täna Tallinna Teede ASi aruande kõrval plaanis kinnitada ka Tallinna Linnaehituse, OÜ Kadrioru Pargi, Tallinna Linnahalli, ASi Kesklinna Pargid ja ASi Linnakujunduse Arendusbüroo eelmise aasta majandusaruanded.

Kasumi jaotamiseks linnal selged reeglid puuduvad, kuid tavapäraselt võtab pealinn ettevõtete teenitud kasumist kümmekond protsenti dividendideks, kui ülejäänud kasum on plaanitud investeerida.

Lisaks aruannete kinnitamisele kavatseb Tallinna linnavalitsus täna üle vaadata linnale kuuluvate äriühingute nõukogude koosseisud, liikmete vahetus ootab ees Kadrioru Pargi ja Linnahalli nõukogu.

Autor: BNS

Hetkel kuum