11. juuli 1999 kell 22:00

Pärnusse tuleb uus spordikeskus

Lähiajal loovad tuntud äritegelased 10 mln kroonise aktsiakapitaliga Supelsalongi Investeeringute ASi, ütles projekti koordinaator Urmas Kukk. Ettevõtmisse on lubanud oma raha paigutada Jüri ja Tiina Mõis, Toomas ja Tõnis Sildmäe, Hannes Tamjärv, Tarmo Sumberg ja Oleg Ljadov.

Kõigil nimetatud isikutel on Pärnus kinnisvara ja nad on sellepärast huvitatud linna sportimisvõimalustest, rääkis Kukk. «Pärnu on nii õnnetu, et talvel sureb välja, tahaks linna atrakiivsust võimalikult pikendada,» lisas ta.

Praegu käib spordikompleksiks mõeldud maa kinnistamine, sest linnavalitsus otsustas algselt Rannahotelli külje alla planeeritud kompleksi asukoha nihutada veidi kaugemale, põhjuseks hoonete kokkusobimatus ja hotelli muinsuskaitseline väärtus.

Pärnu linnavalitsuse maa-ameti juhataja Aivar Allikivi lubas, et ta ei lähe enne puhkusele, kui maa kinnistamine on ette valmistatud. Praegu kuulub 1,2 hektari suurune maatükk ametiühingute keskliidule, kes annab äriühingule maa ja sellel asuva varem kliimapaviljoniks ehitatud praeguse Las Vegase ööklubi hoone. Ööklubi lammutatakse kohe pärast maa kinnistamisotsust sügisel, lausus Urmas Kukk.

Spordikeskus on kavas rajada kolmes järgus. Esimesena peaks valmima hoone koos lobibaari, väikese restorani, jõu- ja aeroobikasaaliga ning riietus- ja saunaruumidega. Selle maksumus on 15 mln krooni.

Teise etapina on kavas ehitada veespordikeskus, mis peaks olema omamoodi Serena veepargi väiksem koopia.

Kolmanda etapina peaksid valmima ruumid squash'i, keegli jm sportmängude jaoks. «Korvpalliväljakut ehitama ei hakata,» kinnitas Kukk.

Kuke sõnul oleks keskuse territooriumile mõttekas ehitada ka boksid purjelaudade ja skuutrite hoidmiseks.

Keskuse ümbruse detailplaneeringu kohaselt tuleb hoone kõrvale parkla 128 sõiduvahendile, ümbruskonda on kavandatud ka tenniseväljakud.

Spordikeskuse projekteerib arhitektuuribüroo Alver Trummal Arhitektid. Ehitusega soovivad äritegelased alustada järgmisel kevadel.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum