Norma aktsia kerkis eile 10,8%

Investorite aktiivsus Tallinna börsil on viimastel päevadel järsult suurenenud. Eile ulatus börsisüsteemi päevakäive teist päeva järjest rohkem kui 10 miljoni kroonini. Kuigi uue trendi kujunemisest turul tervikuna on veel vara rääkida, näitavad ka üksikute likviidsemate aktsiate hinnad juba märkimisväärset volatiilsust.

Elevust tekitas eelkõige Norma. Aktsia hind tegi eilse päevaga hüppe, millist põhinimekirja aktsiate puhul annab meenutada. 10,76protsendine tõus viis aktsia hinna sulgemishetkeks 42,2 kroonile. Päevasiseselt käis Norma aktsia eile aga koguni 44,5 kroonil.

Praeguse hetke kohta täiesti erakordse aktiivsuse, kus päeva jooksul tehti Norma aktsiaga 86 tehingut, põhjustas kahe turuosalise avaldatud arvamus Norma aktsia headuse ja «tegeliku» väärtuse kohta.

Arvestades teadaolevaid fundamentaalnäitajaid, hindab Hansapank Norma aktsia õigustatud hinnaks 64,4 kr ja Suprema 47 kr. Võrdlemisi erinevad hinnangud iseloomustavad ebamäärasust, mis valitseb hetkel nii Norma aktsia kui ka ettevõtte enda ümber. Põhiküsimus on Avtoliviga sõlmida plaanitava tehingu jõustumine või mittejõustumine.

Ühest küljest tulenevad tehingust loomulikult psühholoogilised tegurid, mõjutades aktsia hinda lühiajalises perspektiivis. Teisalt aga sõltub selle tehingu jõustumisest olulisel määral ka Norma toodangu turustamine tulevikus ja seega on pikemas perspektiivis firma fundamentaalnäitajad Avtolivist küllalt otseses sõltuvuses.

Mõningane korrektsioon Norma aktsia hinnas on lähiajal võimalik, kuid pikemas perspektiivis on aktsia positsioon tugev.

Hetkel kuum