16. august 1999 kell 22:00

Fantoomfirma lubab tuhande eest telefoni

International Trade Cooperationi (ITC) nimeline firma pakub Anna Martinsoni isikus võimalust ühineda ostusüsteemiga, kus lubatakse klientidele võimalust saada ostut?ekk kuni 100 miljoni USA dollari suurusele summale. Täpsemat informatsiooni lubatakse kataloogist, mille tellimiseks tuleb kanda esmalt 199, 350 või 999 krooni ITC kontole Hansapangas. Iga summaga kaasneks kingitus, viimasel puhul mobiiltelefon Nokia 5110.

Firma ei avalda postkastidesse pandud reklaamvoldikutes enda kohta rohkem kui postkasti numbri, kuhu tuleb saata kviitung raha tasumise kohta firma kontole Hansapangas.

Krediidiinfo andmetel pole International Trade Cooperationi nime kandvat firmat Eestis registreeritud. Transpordifirma IK Speditor-Konsultatsiooni OÜ arendusdirektori Arvo Elleri andmetel ei ela Eestis ka Anna Martinsoni nimelist isikut.

«Tuhande krooni eest mobiiltelefon saada oleks muidugi tore, aga peab ikka päris lihtsameelne olema, et saata raha mingile pangaarvele, kui muid andmeid ei avaldata,» viitas Eller reklaambukletis pakutavale kingitusele.

«Ma ei saa muidugi kindlalt väita, et tegemist on pettusega, aga kahtlane see asi tundub,» rääkis Eller.

Firma ITC Computers juhataja Mart Marandi ütles eile, et ITC nime sarnasuse tõttu nende ettevõtte firmanimega on mitukümmend inimest teinud järelepärimisi kataloogikaupleja kohta ka nende firmasse.

«Olgu tegemist avantüüriga või mitte, aga meil ei ole selle pakkumisega mingit pistmist,» kinnitas Marandi.

ITC Computers on riputanud samasisulise teate üles ka Interneti uudisgruppides, vältimaks suuremaid segadusi.

«Mul on tunne, et olen näinud Anna Martinsoni pilti mingis moeajakirjas,» lausus Marandi. «Tema allkiri on aga tehtud arvutiga,» kinnitas Marandi.

Hansapanga suhtekorralduse spetsialisti Neeme Raidvere sõnul on vastavalt krediidiasutuste seadusele kõik andmed klientide kohta pangasaladus ja seetõttu ei saa ta ka kontoomaniku kohta kommentaare anda.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum