18. august 1999 kell 22:00

ITC nime all tegutseb petis

Hansapanga suhtekorraldusspetsialisti Neeme Raidvere kinnitusel on pangakonto, kuhu ITC palus klientidel raha saata, blokeeritud. «Ehkki arve avamisel kasutati võltsitud dokumente, käib pangas sisemine juurdlus selgitamaks, kuidas selline asi sai juhtuda,» lausus Raidvere.

Tallinna Peapostkontori kommertsdirektor Maire Kikkas ütles, et tellimiskiri voldikute levitamiseks esitati postkontorile ASi ASC blanketil, millele oli alla kirjutanud väidetavalt firma juhatuse liige Martin Levin. «Kuna tegemist on BMWde müügiga tegeleva ettevõttega ja blanketil olid firma registreerimisnumbrid, ei tekkinud meil asja suhtes kahtlusi,» tunnistas Kikkas.

ASC tegevdirektor Randar Tamm kinnitas eile, et Levini-nimeline isik pole kunagi automüügifirmas töötanud. Ta väitis ka, et nimetatud tellimiskirjaga pole firmal midagi pistmist. «Olen seda räigete kirjavigadega blanketti ka ise näinud ning see ei sarnanenud meie omaga mitte millegi poolest,» lausus Tamm.

Maire Kikkas lisas, et ITC tellimiskirjale oli kontaktandmetena lisatud mobiiltelefoninumber, millele helistades keegi ei vasta.

ITC tegevust on asunud uurima majanduspolitsei. Majanduspolitsei ülemkomissar Veljo Aleksandrov ei soovinud eile uurimise käiku kommenteerida. «Ei saa läbi viia kahte paralleelset juurdlust -- ühte ajaleheveergudel ning teist politseis,» väitis ta resoluutselt.

Hansapank ja Tallinna Peapostkontor on kõik nende käsutuses olevad materjalid edastanud majanduspolitseile. Neeme Raidvere ei soovinud öelda, milliseid tehinguid on petturite arvelduskontol Hansapangas tehtud.

Maire Kikkas ütles, et reklaamvoldikute toimetamine tallinlaste postkastidesse on peatatud. Ta lisas, et reklaamvoldikute tiraazh oli väga suur, üle 100 000 eksemplari.

Kuna tellimislepingu kohaselt oli ühe reklaamvoldiku levitamise hind 13 senti, võib Eesti Post kanda petturite tõttu üle 13 000 krooni kahju.

Reklaamvoldikud, milles ITC Anna Martinsoni isikus pakub võimalust osta odavaid kataloogikaupu, ilmusid Tallinna elanike ja firmade postkastidesse eelmisel nädalal. Petturid soovitasid oma arvelduskontole Hansapangas kanda vastavalt 199, 350 või 999 krooni.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum