Sirje Niitra • 22. august 1999 kell 22:00

Tallinn piirab viinamüüki

Esialgse kava kohaselt peaks uus alkoholimüügi kord Tallinnas rakenduma oktoobris. Tallinna linna hinna- ja konkurentsiameti juhataja Ave Põdra kinnitas, et uue korra kehtestamisega ei soovita mingil moel ausate ettevõtjate vabadusi piirata. Uues korras ette nähtud kassaaparaadi ja alkoholimüügiks eraldi leti paigaldamiseks on näiteks kavas anda kaupmeestele aega aastavahetuseni. «Soovime vaid, et oleks kindlad kriteeriumid alkoholi müügiloa andmiseks,» märkis ta.

1700 alkoholi müügikohta on Põdra hinnangul Tallinnale igal juhul liiga palju ja nendes toimuvat on raske kontrollida. Poekesi, mis paiknevad alla 50 ruutmeetri suurusel pinnal ja peaksid pärast piirangute kehtestamist alkoholimüügi lõpetama, on Tallinnas paarisaja ringis.

Kohtu otsusega on tänavu alkoholi müügi luba ära võetud 17 Tallinna kaupluselt ja viie kohta on otsus langetamisel. Tarbijakaitseameti peadirektori asetäitja Enn-Toivo Annuk avaldas ka kartust, et alkoholimüügi piiramine magalates võib taas taksoviina au sisse tõsta. Tarbijakaitseameti andmetel on Eestis üle 3600 kangema kraami müügikoha. Praegu on Annuki hinnangul salaviina osa müüdava kange alkoholi hulgas 60 protsendi ringis. Tallinnas paistavad selles osas halvas mõttes silma Kopli ja Lasnamäe.

Alkoholitootja Onistar juhatuse esimees Aleksander Skoblov ütles, et aasta tagasi, kui ta veel litsentsikomisjoni juhtis, oli Eestis ligi 5000 alkoholi müügipunkti ja seda on tema hinnangul liiga palju.

Hetkel kuum