Silva Männik • 24. august 1999 kell 22:00

Kindlustusselts lahkub Lätist

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimees Priit Potisepp ütles, et vajadus Läti tütarfirma Hansa Apdrosinasana aktsiaid müüa tekkis juunis, uute investeerimisnõuete jõustumisel kindlustusseaduses. Kuigi Hansapanga investeeringud ligi 180 mln kroonini ulatuvate reservide katteks ületavad nõutava piiri, ei ole nad enam seadusega kooskõlas.

Potisepa kinnitusel on seltsil seaduslikku reservide kattevara puudu ligikaudu 18 mln krooni eest. Tema sõnul võib Hansapanga Kindlustus teise lahendusena müüa maha osa kuni 10% tootlusega väärtpaberitest, kuid see oleks veelgi kahjulikum otsus.

Alates 1. juunist võivad seltsid reservide kattevara investeerida ainult Eesti riigi ja Eesti Panga võlakirjadesse või OECD A-tsooni riikide ja Eesti avalikul börsil noteeritud võlakirjadesse. Piirangud on seatud ka seltside tütarettevõtete aktsiatesse investeerimisele.

Potisepa sõnul on Hansapanga Kindlustusel tütarfirma aktsiate müügi õnnestumisel saadava raha võimalikult tulusaks paigutamiseks suhteliselt vähe võimalusi. Müügist saadava raha paigutamine Hansapanga deposiiti oleks küll kindel ja madala riskiga investeering ning võrreldes praegu Lätis teenituga ka natuke tulusam. «Kindlustusselts peab olema võimeline tegema investeeringuid aastaküm-neteks ja olema selle nimel valmis ka nulltootluseks,» lausus Potisepp.

Mullu sügisel tegevust alustanud Hansa Apdrosinasana 7 kuu kasum oli 18 000 latti (450 000 kr). Selts kogus kuue kuuga preemiaid 116 000 latti, mis moodustab 2,3% Läti elukindlustusseltside kogutud preemiaist.

Hetkel kuum