ÄP fototoimetus • 11. november 1999 kell 22:00

Ühe päevaga miljardäriks

Siilasmaast sai ühe päevaga Soome meediamagnaadi Aatos Erkko järel rikkuselt teine mees, kes jätab Nokia kontserni juhi Jorma Ollila kaugele seljataha.

Kui firma 24% aktsiatest läinud nädalal esimest korda börsil noteeris, seisid väikeinvestorid aktsiate märkimiseks tundide kaupa järjekorras. Midagi sellist ei ole Helsingis nähtud 1980. aastate lõpu «hulludest aastatest» saadik.

Emissioon märgiti 35kordselt üle -- iga väikeinvestor sai märkida 25 aktsiat hinnaga 7,7 eurot tükk. Kohe, kui aktsia börsi eelnimekirja jõudis, hüppas hind 33 eurole.

Eufooria oli osaliselt tingitud uudisest, et Olli-Pekka Kallasvuo, Nokia juhatuse kõrgelt hinnatud liige, võttis sel päeval sisse koha Data Fellowsi juhatuses.

Põhinimekirja jõudes stabiliseerus aktsia hind 22 eurol.

Firma börsile viimisega sai mitu inimest miljonäriks ning üks -- Risto Siilasmaa (33) miljardäriks. Talle kuulub 56,7 protsenti aktsiatest. 20eurose börsikursi juures on aktsiapaki väärtus 4,5 miljardit Eesti krooni. Firma koguväärtus on 8,1 miljardit krooni.

Data Fellows on spetsialiseerunud andmekaitse tarkvarale, sealhulgas viirusetõrjele, müües oma tooteid üle kogu maailma.

Firma on veel suhteliselt väike -- mullu ulatus käive 190 miljonile kroonile. Kasum pärast finantseraldisi oli 9,4 miljonit krooni.

Autor: ÄP

Hetkel kuum