21. november 1999 kell 22:00

BICO Kindlustuse suuromanik Alte Leipziger Europa teeb pakkumise Leks Kindlustuse aktsiate ostmiseks ka seltsi teisele suuromanikule Swiss Rele.

BICO Kindlustuse juhatuse liige Olga Reznik rääkis, et lisaks Ühispangale kuuluva Leks Kindlustuse osaluse ostmisele on Bico Kindlustuse omanikfirma Alte Leipziger Europa huvitatud ka edasikindlustusfirmale Swiss Re kuuluva 20,7protsendilise osaluse ostmisest.

«Swiss Rega võtavad Alte Leipzigeri esindajad ühendust tõenäoliselt järgmisel nädalal,» lausus Reznik.

Swiss Re Eesti esindaja Mati Klaar ei välistanud oma osaluse müümise võimalust, kuid kinnitas, et Swiss Rel otsest Leksi aktsiate müümise plaani pole olnud. «Ega meil selle müümisega kiiret pole, sest see on tehtud pikaajalise investeeringuna ning oleme plaaninud oma osalust säilitada, ükskõik millise suuromaniku puhul,» lausus ta, «samas ootame Alte Leipzigerilt konkreetse pakkumise ära ja siis kindlasti arutame seda -- ega lihtsalt niisama ei saa kah «ei» öelda.»

Eelmisel aastal Leksiga ühendatud ETAS Kindlustuse juhatuse esimees Kalle Kaldjärv rääkis, et OÜle Slinkerit kuuluvad Leksi aktsiaid müüakse koos Ühispanagale kuuluva aktsiapakiga.

Eelmisel nädalal toimunud visiidi käigus alustasid Alte Leipziger Europa esindajad Ühispangaga Leksi aktsiate ostmiseks läbirääkimisi. Olga Rezniku sõnul loodetakse leping sõlmida detsembri keskel. ÄP

Tallinna Külmhoone suuromanikud said Külmhoone 86,6 protsendi aktsiate eest Leedu Kauno Pieno Centrase (KPC) emissiooni kaudu 25 protsenti ettevõtte aktsiatest ja kaks kohta uues juhatuses.

Leedu ettevõtte aktsiakapital suurenes emissiooniga 18,6 mln liti võrra 33,96 mln kroonini, teatas Külmhoone börsile. Viielitise nominaaliga aktsia hind emissioonis oli 10,84 litti.

Võimaluse oma aktsiad KPC aktsiate vastu vahetada said Külmhoone suuraktsionärid Udo Puust, Anatoli Bekergun, Margus Puust, Jaan Luks, Estonian Engineering AS, Daymark Holdings Ltd. Bekergun ja Margus Puust kuuluvad KPC uude juhatusse.

Ühinevate ettevõtete esindajad kohtuvad kolmapäeval Riias, et arutada edasisi arenguplaane.

EBRD suurosalusega Baltic Post Privatization Fund suurendas oma osalust KPC uusemissiooniga varasemalt 41,7 protsendilt 46 protsendini, kinnitas BNSile KPC finantsjuht Edmundas Damanskis.

Kahe ettevõtte ühinemist koordineeriva SBD investeeringute direktor Hanno Riismaa lausus, et ei oma tähtsust, kui suur osalus kellelgi ettevõttes on, sest peatselt sõlmitav leping sätestab kõigi aktsionäride võrdsed õigused. ÄP

Hetkel kuum