1. oktoober 2000 kell 22:00

The Times: Briti olümpiasangar Daley Thompson, 1980. ja 1984. aasta kümnevõistluse olümpiavõitja, kes praegu on Erki Noole treener, jättis oma nõuandega pronksmedalist ilma kaasmaalase Dean Macey. Pärast Thompsonit pole britid kümnevõistluses medalit saanud.

Kohe, kui Nool tegi kolmanda kettaheite, mille peale kerkis kohtuniku punane lipp, helistas seda suurelt teleekraanilt pealt näinud Thompson Eesti delegatsiooni esindajale ja soovitas, et kohtuniku otsuse saab edukalt protestida. Briti, USA ja T?ehhi esindajad esitasid vastuprotesti, kuid kohtunikekogu tunnistas katse õigeks. Briti delegatsiooni kettaspetsialist Max Jones oli seisukohal, et Erki on õnnetähega sportlane, sest tema jalg oli selgelt üle ringi ääre ja see oli puhas viga. Ta usub, et Eesti sportlase ja esindajate surve sundis kohtunikke otsust muutma. Neljandaks jäänud 22aastane Dean Macey tunnistas, et on Erki Noolega hea sõber ja arvab, et Erki vääris kulda. Ise lubab ta kulla võita aastal 2004.

The Times: Taganedes mõjuka sõjaväelobi ees, lükkas president Vladimir Putin edasi kiired sõjaväereformid, mis pidid kärpima sõjaväe eelarvet ja muutma relvajõud ajakohaseks ja professionaalseks. See lisab kartusi, et suur hulk kehva palgaga ja halvasti motiveeritud sõjaväelasi, kel on juurdepääs tuumarelvale, kujutab endast tõsist ohtu julgeolekule. Kuu algul oli kaitseminister Igor Sergejev lubanud relvajõude kärpida 350 000 mehe võrra, kuid pärast Kremlis peetud julgeolekunõukogu istungit teatas Putin, et sõjaväejuhtide vastuseisu tõttu tuleb reforme tunduvalt aeglustada.

Taloussanomat: Reitinguagentuur Moody?s Investor Service hoiatab, et USA firmade maksevõime halveneb, ehkki riigis jätkub kiire majanduskasv. Pärast 1998. a on Moody?s firmade krediidireitingut alandanud enam kui tõstnud. Majandust on ergutanud firmade tootlikkuse kasv, mis aga on nõudnud suuri investeeringuid tehnoloogiasse ja järelikult lisanud võlgu. Augustis lõppenud aasta jooksul kasvas firmade võlakoorem 277 mld dollari võrra, mis on kõigi aegade suurim võlakasv.

Hetkel kuum