Ülo Toomsalu • 4. oktoober 2000 kell 6:27

Tootsis jäid lasteaed ja kool elektri ja soojata

AS Tootsi Turvas jättis kütte ja elektrita kohaliku lasteaia ja põhikooli, vald võlgneb firmale miljoni ja maksuametile 1,6 miljonit krooni, kirjutab Pärnu Postimees.

Tootsi lasteaias ja koolis olid lapsed eile kohal, kuigi kütte ja elektrita jäeti hooned juba päev varem. 'Õnneks pole ilmad veel nii külmad ega pimedad, praegu saame hakkama,' ütles lasteaia juhataja Maire Klemmer.

Eile hommikul lasteaialastele süüa ei antud, lõuna ajal pidid nad aga leppima piima ja võileibadega, sest elektripliit ju ei töötanud. Et lasteaias söövad lõunat ka põhikooli lapsed, olid nemadki samas olukorras.

AS Tootsi Turba peadirektor Kai Mäeleht ütles, et otsus kool ja lasteaed elektri ja kütteta jätta ei sündinud ühe päevaga. Juba 11. augustil saadeti vallavalitsusele kiri, milles teatati, et kui võlga ei tasuta, jäetakse kool ja lasteaed kütte ja elektrita.

Vallajuhid Tootsi Turvast ei süüdista. Küll leitakse, et vabariigi valitsus peaks selle küsimuse lahendama. Ükskõik kuidas vallas raha lugeda, poolteist miljonit krooni aastas tuleb ikka puudu.

Pärnu maavanem Toomas Kivimägi ütles, et valitsusel on aeg hakata aru saama, et kõiki omavalitsusi Eestimaal ei saa mõõta ühe mõõdupuuga. Tootsi probleemi on püütud juba mitu aastat valitsuse tasemel teadvustada, kuid keegi pole reageerinud.

Täna faksib Postimehe teatel vallavanem Kaljo Ahman 1150 vallaelaniku nimel murekirja Tallinna. 'Vajame kolm miljonit krooni vanade võlgade kustutamiseks ja siis igal aastal täiendavalt poolteist miljonit riigi toetust,' avas Ahman palvekirja sisu.

Hetkel kuum