Ülo Toomsalu • 5. oktoober 2000 kell 7:37

Pärnu taotleb EXPO-paviljoni endale

Rahvasuus porgandipõlluks ristitud Eesti paviljon otsib Saksamaal Hannoveris oktoobri lõpus suletaval näitusel ostjat, üheks huviliseks on Pärnu maavanem, kirjutab Pärnu Postimees.

'EXPO 2000' hinnanguliselt ühte omanäolisemat paviljoni sihivad lisaks Pärnu maavanemale Toomas Kivimägile ka sakslased.

Peaminister Mart Laarile 14. septembril läkitatud ametlikus taotluses märgib maavanem, et paviljon lisaks atraktiivsust ja innovaatilisust suvepealinnale ja piirkonnale tervikuna ning võiks olla riigi kingitus Pärnu 750 aasta juubeliks.

Täna kohtub maavanem Tallinnas peaministriga, saamaks teada tema arvamust oma taotluse kohta.

Kivimägi selgitas, et Pärnus võiks paviljoni aasta vältel näidata nii, nagu see nägi välja EXPOl. Seda eelkõige sellepärast, et Hannoveris jõudis riigi esindushoonet külastada väga väike arv eestlasi. Hiljem saaks ehitisest messi- ja näitusekoht, kuhu maakonna ettevõtted võiksid rajada püsiekspositsiooni.

Sakslaste ostusoovi ajendab Eesti paviljoni ainulaadsus ja sellega kaasnev imago. Pärnu Postimehele teadaolevalt tahaks Dortmundi liidumaa paigutada ehitisse skulptuuriateljee ning kujundada sellest kunstikeskuse.

Hetkel kuum