Ülo Toomsalu • 11. oktoober 2000 kell 6:15

Politsei saab esimesed täisvarustuses patrullautod

Politseiameti esindajad võtavad reedel vastu esimesed patrullautod, kus on korravalvurite jaoks olemas nii taskulambi-, raadiojaama- ja kumminuiahoidikud kui ka suur tulekustuti ning käepärased sisevalgustid, kirjutab Postimees.

Kui varem pidid liikluspolitsei inspektorid hämaras standardvalgustiga autos tihtilugu protokolli täites silmi pingutama, siis uhiuutes politseile ostetud Opel Vectrates on lisavarustusena sees kolm lisavalgustit laes ning ere kaardilugeja lamp juhi kõrvalistme juures armatuurlaual.

Politseiameti haldusosakonna politseidirektori Erki Nelise sõnul on kõigil kahekümne kolmel reedel politseile üle antaval Opel Vectral käepärased lülitid vilkurite töölelülitamiseks ning tagaistmetel nahast katted, mis kaitsevad istmeid kinnipeetavate mustuse eest. Autod on sportliku sõidustiili jaoks tugevdatud vedrustusega.

Nelise sõnul on senisest paremini sisustatud ka väikebussid. 'Neis võib ikka juba ka lipsuga mees istuda, ilma et end ära määriks,' selgitas Nelis. Tema sõnul on bussides töölauad avariikorrapidajatele ja muu politseivarustus.

'Võib öelda, et sel aastal ostetud autod on ikka politseiautod, mitte tavasõidukid, mis tuleb omal käel ümber kohandada. Varasematel aastatel on politseiosakonnad tavalisi seeriasõidukeid oma rahakoti ja nupukusega täiendada püüdnud. Nii telliti eri firmadelt konvoibusside ja teiste kinnipeetavate veoks vajalike autode ning politsei avariiteenistuste busside sisustus.

Hetkel kuum