16. oktoober 2000 kell 22:00

Pillesaar: Tallinna kattev raadiointernet seni hüpoteetiline

Innovatiivsel firmal on paralleelselt töös mitu innovatiivset projekti, lisas Pillesaar.

Projekti järgi kaetaks Tallinn raadiovõrguga, mis läheks maksma 300 miljonit krooni ja lubaks kõigil kasutada mobiilivõrgule sarnanevat raadiointernetivõrku nii kontoris kui ka väljaspool. Selleks tuleks all-linna püstitada ligi 500 raadiovõrgu tugijaama.

?Avalike arvutivõrkude toimimine on ühest küljest sarnane GSM-võrguga, selles osas, et saab sülearvutiga samamoodi nagu mobiiltelefoniga ühest võrgust teise üle minna ilma tööd katkestamata,? kirjeldas Jaan Pillesaar võimalikku rajatavat võrku. ?Sealjuures ühendus võrguga on teistele kättesaamatu, täiesti turvaline ning pealtkuulamiskindel. Ühenduse aega saab mõõta ning selle eest arve saata, täpselt nagu GSMiga.?

Avalik raadiovõrgu kiirus on kasutades ka praegu Eestis müüdavat raadiovõrgu tehnikat mitu korda suurem kui GSMi tänastel ja tulevastel tehnoloogiatel (UMTS-kiirus on 2 Mbit/s, raadiovõrgu tehnoloogial kuni 11 Mbit/s).

Avaliku raadiovõrgu puuduseks on väiksem levipiirkond, mis üldjuhul ulatub tugijaamast hoone lähiümbrusesse, aga mitte kaugemale.

?Aga vaevalt keegi soovib mööda tänavat käies sülearvutiga töötada, nii et see ei ole kuigi suur probleem,? lisas Pillesaar.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum