Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2000 kell 6:05

EPL: Pärnu võimusõja põhjuseks majandushuvide põrkumine

Tülli pööranud Reformierakonna ja Isamaaliidu Pärnu piirkonna juhid paistavad murdeealiste lastena, kes nääklevad omavahel mitte just kõige olulisematel põhjustel, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Reformierakond kukutas äsja Pärnus koos Keskerakonna ja koonderakondliku valimisliiduga Pärnakas seni võimul olnud Isamaaliidu ning sai eile oma mehe linnapeaks.

Miks Toompeal ja Tallinnas omavahel tihedat ja tõhusat koostööd tegevad erakonnad ei suuda teistes suuremates omavalitsustes kuidagi omavahel läbi saada? küsib Eesti Päevaleht

Enamik poliitikas osaleda soovivaid ärimehi teeb valiku just Isamaaliidu ja Reformierakonna vahel tulenevalt nende ettevõtjasõbralikust maailmavaatest. Kuid piirkondlikes organisatsioonides juhtub sageli, et ühte erakonda satuvad väga sarnaste majanduslike huvidega ettevõtjad ning teise esimestega kohalikus majandusruumis konkureerivad ärimehed.

Nii ei tasu otsida Isamaaliidu juhitud Pärnu linnavalitsuse kukutamise põhjuseid selle kehvast koostöövalmidusest (mis võib ka tõsi olla), vaid ennekõike ärikonfliktidest Isamaaliidu ja Reformierakonna Pärnu piirkondadesse kuuluvate ettevõtjate vahel, leiab Eesti Päevaleht.

Hetkel kuum