Ülo Toomsalu • 17. oktoober 2000 kell 6:03

Telejuht tahab riigimeediad panna kasumit teenima

Eesti Televisiooni juhatuse esimees Aare Urm teeb täna valitsusele ettepaneku muuta osa Eesti Televisiooni (ETV) ja Eesti Raadio (ER) osakondadest omaette äriühinguteks, mis hakkaksid emafirmale tulu teenima, kirjutab Eesti Päevaleht.

Urm läheb täna valitsuse ette radikaalsete ettepanekutega, nähes raadio- ja televisiooni rahaprobleemide lahenemist igaveseks ajaks. Reformikava telg on seniste osakondade ehk kulutuskeskuste muutmine omaette äriühinguteks, mis omakorda kuuluksid suurele kontsernile.

Reformikava kohaselt juhiks Urmi sõnul kontserni avalik-õiguslik valdusfirma, mille puhul ei tuleks muuta ringhäälinguseadust ning reform käiks selle raames.

Urm nimetas tulevaste võimalike äriühingutena majasid, varasid, arhiivi, IT-osakonda, reklaamiosakonda. 'Osa neist äriühingutest on raadios ja teles võimalik ühendada ning panna kasumit teenima,' lausus Urm.

Uudistetoimetus saaks Urmi sõnul teenida ise mingi osa oma tulude baasist, kuid isemajandavaks ta ei muutuks. 'Uudis on avalik-õiguslik teenus, mida riik peab pakkuma,' selgitas telejuht.

ETV uudisteprogrammi peaprodutsendi Andres Kuuse sõnul saaks ETV ja Eesti Raadio uudistetoimetuse liitmisel hoida kulusid kokku info ostmisel. 'Loomulik oleks ka, kui väliskorrespondentpunktid oleksid koos. Kuid kahe toimetuse kokku panemine ei anna 1+1 loogikat, sest raadio ja televisiooni kulude struktuur on oluliselt erinev,' ütles Kuusk. Ta lisas, et kasumit ei saa uudistetoimetust teenima panna.

Hetkel kuum