Inno Tähismaa • 18. oktoober 2000 kell 10:14

EMT arendab Regioga asukoha määramise teenust

Eesti Mobiiltelefon sõlmis kokkuleppe kaardifirma Regioga mobiiltelefoni asukohal põhinevate ehk MPS (Mobile Positioning System) teenuste kommertskasutusse andmiseks, teatas EMT pressiesindaja.

Teenused avatakse 1. novembril <#sel aadressil=http://www.locategsm.com>. Teenusepakkuja asutas locategsm.com tänavu juunikuus AS Regio.

Regio oli EMT ja Ericssoni partneriks ka tänavu mais esitletud Päästeameti MPS projektis, mis võimaldab tuvastada häirekeskuse numbrile 112 helistanud EMT klientide asukoha.

EMT turundusdirektor Jüri Teemant ütles, et Locategsm.com-iga sõlmitud kokkuleppe kohaselt kavandatakse uusi teenuseid ning ühist turundustegevust. 'EMT on saanud endale püsiva partneri, kes töötab välja tarkvaralahendusi MPS teenuste rakendamiseks kõige erinevamates valdkondades, sest ekspertide hinnangul on juba paari aasta pärast ligi 60% mobiilside lisateenustest asukoha-põhised,' ütles Jüri Teemant.

Regio juhatuse esimees Teet Jagomägi lisas, et EMT ja Regio eesmärk on hoida Eesti mainet kui maailma kõige uuenduslikumat riiki mobiilide asukohamääramise vallas. 'Veebisait on selleks vaid üks kanal, mille abil valmistatakse ette tarbijaid huvitavad asukohapõhised mobiiliteenused.'

Hetkel kuum