Ülo Toomsalu • 19. oktoober 2000 kell 6:07

Monopoli nõrgenemine tõstab telefoni kuutasu

Koos Eesti Telefoni eriõiguste lõppemisega tõuseb järgmisest aastast tõenäoliselt telefoni kuutasu eraklientidele, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kõik sõltub sellest, kas Eesti Telefoniga konkureerima hakkavad firmad kavatsevad oma telefonivõrgud välja ehitada või mitte,' ütles sideameti peadirektor Jüri Jõema. Kui konkurendid uusi võrke ehitama ei hakka, kasutavad nad Eesti Telefoni telefoniliine. Liinide koormus kasvab, seega kasvavad ka nende hooldamiseks vajalikud kulud, ütles Jõema.

Telefoniteenust pakkuma hakkavad firmad ei kavatse esialgu isiklikke telefonivõrke ehitama hakata.

Tele2 planeerimise juht Peep Põldsamm ütles, et telefonivõrkude rajamine oleks praegu ebaotstarbekalt kallis. Tema sõnul võib Tele2 tulevikus hakata telefoniteenust pakkuma ka läbi kaabeltelevisioonivõrkude.

Andmesidefirma Uninet turundusjuht Jüri Luud ütles, et telefoniteenuse pakkumiseks kavatsetakse tulevikus oma telefonivõrk rajada. 'Osa sellest on valmis ja läheb kasutusse jaanuaris,' ütles Luud.

Eesti Telefoni meediasuhete juht Ain Parmas ütles, et teiste teenusepakkujate kõnede Eesti Telefoni võrkude kaudu edastamine tõstab küll võrkude ülalpidamiskulusid ja investeerimisvajadust, kuid tarbijatele ei ole sellest hinnatõusu oodata. 'See on rohkem telefonioperaatorite omavaheline asi, need kulud kaetakse muudest allikatest,' ütles ta.

Hetkel kuum