Viktoria Korpan • 30. oktoober 2000 kell 22:00

Ekspankur Aare Kilp paljastab maksuvõlglased

?Meie eesmärk on luua üldkasutatav infokanal äripartnerite või klientide tausta uurimiseks ning soodustada ausat äritegevust ja igakülgset korrektsust oma arvete tasumisel,? rääkis OÜ Baltic Credibility Facts (BCF) nõukogu liige Aare Kilp. ?Tasuja.ee võimaldab võlausaldajatel ja võlgnikel omavahel suhelda, väärtust loovad võlgade tasumine ning hoidumine partnerlusest nende firmadega, kes on juba võlgnikud.?

Aare Kilp ütles, et firma on rajatud Eesti erakapitalile. Kilp ise, Eesti ühe suurema IT-firma ASi Helmes partnerid Jaanus Soots ja Koit Kikas ning veel üks partner investeerivad ettevõttesse miljon krooni. Investeeringud peaksid ennast ära tasuma 1?1,5 aastaga. Praegu on tasuja.ee teenused tasuta, tasuliste pakettidega tullakse välja umbes kuu aja pärast.

?Koit Kikas ja Jaanus Soots on tasuja.ee-s passiivsed investorid ja jätkavad tööd Helmeses,? rääkis ASi Helmes juhatuse esimees Jaan Pillesaar. ?Nemad on ka Helmese osanikud ning oleme kokku leppinud, et uue projektiga nad tegelevad oma vabal ajal.?

Andmebaasis on tasuja.ee-l hetkel 12 000 võlgniku nimi, neist

11 000 pärineb maksuametist ja 1000 muudelt allikatelt.

?Praegu on maksuametile võlgu 11 000 firmat, kelle võla kogusumma on umbes 2,5 miljardit krooni, mis võrdub Tallinna linna eelarvega,? ütles maksuameti pressiesindaja Koit Luus. ?Maksuvõlg on seaduse järgi avalik informatsioon, see on tasuta info, rahalist arveldamist maksuameti ja tasuja.ee vahel ei ole.?

Võlgade käsitlemise keskuse veebileheküljel võib näha võlglaste nimesid, füüsilise isiku puhul isikukoodi, juriidilise isiku registreerimisnumbrit ja võlgniku vastu esitatud nõuete arvu.

?Uute võlglaste nimekirja lisamine on võimalik kõikidel juriidilistel ja füüsilistel isikutel pärast registreerimist ja vajalike andmete sisestamist,? ütles Jaanus Soots. ?Pärast nõude esitamist läheb teade võlgnikule, kellel on enne nõude avalikku ülespanekut võimalik nõuet aktsepteerida, leppida võlausaldajaga kokku maksetähtaeg ja nõudele vastu vaielda. Võlausaldajal on võimalik muuta avaliku ülespaneku tähtaega, võtta nõue tagasi enne avalikku ülesriputamist ja kustutada avalik nõue pärast võla tagastamist.?

Praegu teeb BCF koostööd ka inkassofirmaga Inkassoekspert, läbirääkimised on Kilbi sõnul käimas inkassofirmaga Intrum Justitia, ASiga Kohtla-Järve Soojus, Kopli Kinnisvarahoolduse ja mobiilsideoperaatoriga Q GSM.

Aare Kilp juhib ka firmat Interinx, mis on internetikeskkondade koolitusweb.ee ja kinnisvaraweb.ee arendaja.

Hetkel kuum