Ülo Toomsalu • 1. november 2000 kell 6:06

Swedbank jätab Venemaa pangaturu Hansapangale

Hansapanga suuromaniku Rootsi Swedbanki tippjuhtide hinnanguil võiks Hansapank pärast Balti turu hõivamist laieneda ka Venemaa Läänemere-äärsetesse piirkondadesse, kirjutab Postimees.

Põhjala börsiväärtuselt viies pank Swedbank soovib oma osalust Läänemere piirkonnas tulevikus tunduvalt suurendada.

Suure lootuse panevad rootslased Euroopa turgude jaoks loodavale internetipangale, millega esmalt püütakse tungida Taani ning hiljem ka teiste Euroopa riikide pangandusturgudele. Internetipanga nime ja aadressi teatab pank lähipäevil.

Swedbanki asepresidendi Lennart Lundbergi sõnul on Swedbank huvitatud ka Venemaa Läänemere-äärsest Peterburi ja Kaliningradi piirkonnast, kuhu tõenäoliselt eelistatakse minna Hansapanga abiga. 'Eestlased tunnevad lihtsalt Vene turgu paremini kui meie,' kommenteeris Lundberg.

Hansapanga finantsdirektori Erkki Raasukese sõnul Hansapangal Vene turu suhtes hetkel plaane ei ole ning panga kogu energia ja raha on suunatud Balti turule.

'Meie laienemisvõimalused Baltikumis on nii suured, et lähema paari aasta jooksul oleme sellega hõivatud,' selgitas Raasuke. 'Samas ei saa ma öelda, et me tulevikus seda ei teeks.'

Swedbanki juhtide kinnitusel jääb Hansapank vastupidiselt Ühispangale ja Optiva Pangale börsile, kuigi omanikel oleks mõneti kasulikum omada kiirelt areneva ja eduka panga kogu aktsiapakki.

Hetkel kuum