Ülo Toomsalu • 8. november 2000 kell 6:31

PM: peaminister peab oma majaehitusloost õppust võtma

Kui ühe riigi peaministri maja kerkib selle riigi seadusi eirates, on see paras skandaal, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Vähemalt peaks see reegel kehtima demokraatlikes riikides. Et Eesti Vabariik on demokraatliku riigikorralduse omaks võtnud, siis väärib Mart Laari majaehitusel toimuv laiemat tähelepanu.

Peaminister väidab, et ei saa töö tellijana süveneda firma tegevuse üksikasjadesse ning astub selle avaldusega samasse ämbrisse, kuhu astus tema erakonnakaaslasest haridusminister Tõnis Lukas. Viimane mäletatavasti ei teadnud, kui palju riik tema pealinna korteri eest üüri maksab.

Postimees peab oma kohuseks Laari ja Lukase taolistele tipppoliitikutele meelde tuletada, et nad ei saa vastutusest eemale hoida põhjendusega: kui pauk käis, olin mina puu otsas.

Ilmselt keegi ei eeldagi, et peaminister ise peaks kontrollima oma majaehitaja tausta ning selle firma dokumentatsiooni. Küll aga pidanuks peaminister leidma endale kas usaldusväärse abilise, kes oleks tema eest selle töö ära teinud, või kehtestama süsteemi, mis välistanuks pisemagi pettuse tema ehitusel.

Hetkel kuum