Ülo Toomsalu • 24. november 2000 kell 6:49

PM: usaldamatus võtab maad

Umbes poolteist aastat võimul olnud Mart Laari valitsus peab järjekordse arvamusuuringu tulemusi vaadates esmakordselt tõdema, et olukord on päris hull, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Seni on Laari kabineti populaarsus püsinud talutaval tasemel. Kuid eile avaldatud küsitlustulemus läheneb 35 protsendiga juba selle mõttelise piirini, kus valitsust usaldab alla kolmandiku inimestest.

Võimalik, et mõjub suurte positiivsete arengute puudumine Eesti edenemises sel aastal. Kuigi majandus on arenenud hoogsalt ja Sydney olümpiamedalid turgutasid inimeste argipäeva, pole riigijuhtidel ühtki tõeliselt murrangulist saavutust ette näidata.

Seevastu kujundab argist poliitikamaastikku erinevate jõudude vastasseis, mis tihti taandub lihtlabaseks kakluseks, milles puudub vähimgi konstruktiivne iva.

Need poliitkähmlused kajastuvad nii kirjutavas, rääkivas kui pilti näitavas meedias. Kindlasti on see üks tegur, miks ka ajakirjanduse maine püsib jätkuvalt madalal.

Kuigi võimulolev valitsus ei saa kunagi olla just ülearu populaarne, on praegune tase piisavalt madal, et sundida Mart Laari ja võimuliitu pingsalt mõtlema, kuidas asjade seisu parandada.

Hetkel kuum