29. november 2000 kell 22:00

Financial Times: Maailma esimese riigina võttis Holland vastu eutanaasia ehk halastussurmaseaduse, mis lubab arstil lõpetada parandamatu haige elu, kui too seda soovib. Parlamendi alamkojas toimunud hääletusel oli seaduse poolt 104 ja vastu 40 rahvaesindajat. Ajalooline seadus vajab veel ülemkoja, senati heakskiitu, kuid seda peetakse formaalseks. Seadus peaks jõustuma järgmisel aastal.

Advokaatide sõnul saab Holland tänu uuele seadusele maailmas kõige paremini kaitsta patsientide õigusi. Kiriku esindajad, kes on uue seaduse vastu, kardavad, et seda võidakse kuritarvitada.

Financial Times: Rootsi ei ole 200 aastat sõdinud ja on viimased sada aastat nimetanud oma kaitsepoliitikat neutraalseks. Nüüd on peaminister Göran Persson avaldanud arvamust, et tänapäeva muutunud maailmas peaks Rootsi hakkama kaaluma oma neutraalsusest loobumist. Rootsi kaitseministeeriumi ametniku arvates ei tähenda peaministri avaldus mitte traditsioonilise poliitika muutumist, vaid vanamoodsast kõnepruugist loobumist. Sõjaväeeksperdid jälle väidavad, et kaitseväes tehtud hiljutised kärped ja kaitsetööstuse konsolideerimine võivad sundida Rootsit taotlema NATO liikmeks astumist.

NATOsse astumise Persson välistab, väites, et Rootsi mitteühinemine on oluline Põhja-Euroopa stabiilsuse seisukohalt. Rootsi julgeolekupoliitika alus on püsimine väljaspool sõjalisi liite. Ent nüüd, kus pärast külma sõja lõppu ei ole enam kahe suurriigi vastasseisu, pole neutraalsus enam aktulaane kontseptsioon.

Dagens Industri: London on Euroopas parim linn, kus teha äri. Vastava uuringu tegi ajakirja Fortune ülesandel konsultatsioonifirma Arthur Andersen. Teisel ja kolmandal kohal olid Frankfurt ja Helsingi. Aasias on parimaks ärilinnaks Hongkong, Lõuna-Ameerikas Buenos Aires ja Põhja-Ameerikas New York.

Uuringu aluseks on ärimeeste seas tehtud küsitlus. Muu hulgas tuli neil hinnata tööjõu kättesaadavust ja andekate inimeste värbamise võimalust, ärikeskkonda ja äritegemisega seotud kulusid.

Hetkel kuum