Ülo Toomsalu • 4. detsember 2000 kell 6:02

Tallinnas on kallim parkida kui Helsingis

Tallinna vanalinna parkimistasu on kolmandiku võrra kõrgem kui Helsingi sama tsooni parkimismaks ning kodumaja juures saab tallinlane oma autot hoida kolm korda kallimalt kui põhjanaaber, kirjutab Postimees.

Kui võrrelda Tallinna ja Soome pealinna Helsingi internetilehekülgedel leiduvaid parkimiskorra eeskirju ja parkimistasude suurust ning hinnad markadest kroonideks ümber arvutada, selgub et autot teisel pool lahte hoida on märksa kasulikum.

Kui Tallinna kalleimas parkimistsoonis vanalinnas maksab tund parkimist 48 krooni, siis Helsingi kalleimas tsoonis on see vaid 32,4 krooni.

Ka tasulisel parkimisalal elaval linnakodanikul on Helsingis hõlpsam, sest ta saab oma tänaval seisva auto jaoks kohalikust parkimisteenistuskeskusest aasta alguses 400 krooni eest kogu aasta kehtiva linnaelaniku parkimiskaardi, mida saab järgmisel aastal pikendada posti teel.

Tallinlane peab auto oma maja ees hoidmiseks lunastama liikluskorralduskeskusest sooduskaardi, mis maksab 1200 krooni aasta.

Tallinna transpordiameti juhataja kohusetäitja Andres Harjo ütles Postimehele, et tema hinnangul ei saa võrrelda eri linnade ja isegi tänavate parkimistasu suurust.

?Kui bensiini hinda saab soomlaste omaga võrrelda, siis parkimistasu suurust mitte. See sõltub parkivate autode ja parkimiskohtade arvu suhtest,? selgitas Harjo.

Hetkel kuum