10. detsember 2000 kell 22:00

Svenska Dagbladet: Meie volitatud advokaadid annavad selle nädala keskel Rootsis, Soomes ja Eestis üle nelja sõltumatu uurimise tulemused, mis kõik tõendavad, et parvlaeval Estonia toimus plahvatus, ütles saksa ajakirjanik Jutta Rabe, kes võttis osa ameeriklase Gregg Bemise sügisesest Estoniale sukeldumise operatsioonist.

Laevalt toodud metallitükke on testinud USA ja Saksamaa uurimisinstituudid, kelle seas on riiklik Materialprüfungsanstalt Brandenburg, mis asub Berliinis, ja Clausthal-Zellerfeldis asuv erakapitalil põhinev uurimisasutus Institut für Materialtestung. Jutta Rabe sõnade kohaselt on mõlemal instituudil kindlaid tõendeid plahvatuse kohta. Rabe sõnul on mitmed vastutavad poliitikud ja rahvusvahelise uurimiskomisjoni liikmed teadlikult ignoreerinud tõendeid. Seetõttu pole võimatu, et neile võidakse esitada süüdistus kuriteo varjamises.

Kauppalehti: Soome ametiühingute keskliidu SAK septembris tehtud küsitluse põhjal väideti, et Euroopa Liitu pääsedes peab kolmandik eestlastest Soomes töötamist tõenäoliseks ja neljandik soovib Soome tööle minna.

Nüüd Kauppakamari lehe Eestis tehtud küsitlus aga näitas, et ELi pääsemisel sooviks mujale tööle minna ainult 5% eestlastest, kusjuures eelistatud on USA, Saksamaa, Inglismaa ja Rootsi. Soome kohta mainiti, et sinna soovitakse minna tööle ainult ajutiselt.

Hetkel kuum