Milline tapeet valida

ÄP 17. jaanuar 2001, 00:00

Pabertapeet

Traditsiooniline ja levinuim tapeedi liik, mille aluspõhi on kaetud valgust mitteläbilaskva värviga. Pealiskihile kantakse trükimuster, sageli kasutatakse ka sissepressitud mustrit. Kvaliteetsematel pabertapeetidel on pealiskiht kahekordne.

Keskkonnasõbralik naturaalne pabertapeet valmistatakse vanapaberist ning selle värvimiseks kasutatakse linaseemneõlist ja maisitärklisest valmistatud tinti. Tulemuseks on täiesti allergiavaba ja ökoloogiline toode.

hind: 80?400 krooni rull, luksuslikumad käsitsi trükitud pabertapeedid 800?2200 krooni rull

Tapeedi paberist aluskihile kleebitakse kangas, olenevalt selle paksusest võib aluskiht olla vastava värviga üle trükitud. Tekstiilmaterjalidest kasutatakse väga erineva mustri ja koostisega materjale, alates odavamatest kunstkiudkangastest ja lõpetades luksusliku siidiga.

hind: odavamad sünteetilisest kiust tapeedid 400?800 krooni rull, kallimad 240 krooni meeter.

Keemiatööstuse toode. Kõige vastupidavamad, kulumiskindlamad, väga laia mustri- ja värvivalikuga. Hinnaskaalalt ühed soodsamad. Leidub nii siledapinnalisi kui struktureeritud mustriga variante. Tavaliselt pestavad.

hind: 70?800 krooni

See kategooria hõlmab kõige erinevama disaini ja pinnatöötlusega tapeete.

paberist paan on kaetud metallkihiga. Tapeet on küllaltki raske, 150?170 gr/m². Metalltapeedid on suure valguskindlusega, hõlpsasti puhastatavad ning tulekindlad. Müüakse enamasti valmispaanidena,

nt Saksamaa tootja Grenzach Tapetenfabrik Salubra kaubamärgi all müüdavad metalliktapeedid, paani suurus 0,6×3,0 m, hind: 999 krooni

värvitud paberist aluspaanile kleebitakse looduslikke materjale: rohukõrsi, lehti, samblikku, liiva, mineraale, vineerlehti vms. Originaalsed ja keskkonnasõbralikud.

hind: Prantsuse tootja Nobilise eksklusiivsed looduslikud tapeedid 1999?2300 kr/rull, Calcutta looduslike mineraalidega kaetud tapeet 308 kr/jm

Paksule, hästi kleepuvale aluspinnale tupsutatakse tekstiiliniidikesi, -kiude ja tupsusid. Sellise töötluse tulemusena saadakse sametpind, mis enamasti kujundatakse klassikalises stiilis.

hind: 400?600 krooni rull.

kasutatakse väga erinevaid töötlusi, palju on metalliläiget, krohvilaadse pinnatöötlusega tapeete, jaapanipäraseid reljeefse paberpinnaga tapeete jne.

hind: alates 400 krooni rull, võib ulatuda paari tuhande kroonini, sõltuvalt disaini keerukusest ja kasutatud materjalidest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing