Alexela Terminaal toob Paldiskisse suurinvesteeringu

Viktoria Korpan 09. veebruar 2001, 00:00

?Alexela uue kütuseterminali maksumus on üle 100 miljoni krooni, meid rahastab Ühisliising,? rääkis Alexela Terminaali projektijuht Aarto Eipre eile. ?Paldiski kütuseterminalist hakatakse läbi vedama naftatooteid ja selle ehitamisega loome 25 uut töökohta.?

Eipre sõnul rajatakse terminal 7,5 hektari suurusele maa-alale ning esimene ehitusjärk saab valmis 31. juulil, lõplikult peaks kütuseterminal valmima 31. augustiks.

Alexela kütuseterminali nurgakivi asetamisel, mis toimub 15. veebruaril, osaleb teede- ja sideminister Toivo Jürgenson.

?Paldiski jaoks on see oluline sündmus,? ütles teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav. ?Riigile on igast suurest ettevõtmisest kasu ? tekivad uued töökohad, laekuvad maksud.?

?Suur investeering on igati tervitatav ja iga selline investeering tasub ennast ära,? ütles Paldiski linnavolikogu esimees Anne Taklaja. ?Loodame samuti, et kaasaaegne tehnoloogia ei reosta loodust.? Taklaja lisas, et Alexela kütuseterminali Paldiskisse ehitamine on positiivne ka uue töökohtade loomise poolest.

?Paldiskis on 4300 elanikku, neist üks neljandik on lapsed ja üks neljandik pensionärid, nii et 25 uut töökohta 2000 töövõimelise inimese kohta on päris ilus number,? ütles Taklaja.

ASi Alexela Terminaal juhatuse liige, ASi Alexela Oil peadirektor Heiti Hääl ütles, et tema kommenteerib uue kütuseterminali ehitamist järgmisel nädalal. ?Rohkem räägin sellest siis, kui muna on munetud,? sõnas Hääl.

Krediidiinfo andmeil oli ASi Alexela Terminaal 1999. aasta käive üle 2,1 miljonit krooni ja kasum oli ligi 150 000 krooni. Alexela Terminaalil on kütuseterminal ka Maardus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing