Väikseim diktofon salvestab 10 tundi heli

Indrek Kald 15. veebruar 2001, 00:00

Koko on Eesti turul tundmatu firma, kuid selle toodangut on väikestes kogustes müüdud juba eelmisest aastast. Vaid 33 grammi kaaluv digidiktofon on peaaegu sama suur kui välgumihkel. Käes selle kaalu eriti ei tunne ning taskutestki annab diktofoni otsida. Senisest väiksemaist Eesti turul müüdavast digitaalsest diktofonist, Toshiba mudelist DMR-850 on hiinlaste toodetu mõne grammi kergem, lisaks ka lühem ja kitsam. Samuti salvestab Toshiba toode alla üheksa tunni heli Koko kümne tunni vastu.

Digitaalne diktofon on mõeldud juhile või ametnikule, kel tarvis oma ideid või tähelepanekuid koheselt salvestada. Näiteks kasutavad diktofone probleemide ülestähendamiseks ehitusfirmade projektijuhid, kui ehitatavat maja kontrollimas käivad. Samuti tuleb müügitöös ja projektijuhtimises ette koosolekuid, kus osalejate jutt tuleb operatiivselt kirja panna. Sealgi on digitaalne diktofon helilise stenogrammi tegemiseks omal kohal.

Koko diktofonil on sisseehitatud mikrofon eraldi võimendiga ja lisamikrofoni väljundiga. Aparaadil on ka minikõlar, kuid lisada saab eraldi kõrvaklappi.

Salvestusi saab organiseerida failidena, kokku neli faili ja 396 salvestust. Iga vajutus lindistusnupule suurendab salvestuste arvu ühe võrra. Salvestusi saab kopeerida arvutisse või magnetlindile. Salvestusi saab kustutada nii korraga kui ükshaaval.

Digitaalse diktofoni plussiks on üldjuhul, et digiaparaat ei salvesta töömüra, kassetiga diktofoni puhul võib mootori müra salvestust päris tugevalt rikkuda. Lisaks on Kokol nn ARS-funktsioon, mis tähendab, et vaikust ei salvesta. Kui diktofoni ei kasutata, siis lülitab see end minuti pärast automaatselt välja. Lindistusaja näitur vedelkristallekraanil näitab, kui kaua on salvestus kestnud. Samas saab infot ka patarei seisukorra kohta.

Samuti saavad ajakirjanikud kasutada Koko diktofoni näiteks telefonikõnede salvestuseks. Selleks tuleb ühendada diktofon ja telefon spetsiaalse telefoniadapteriga ja aktiveerida automaatse lindistuse funktsioon. Kõik sisenevad ja väljuvad kõned salvestatakse automaatselt.

Nagu ka varasemate digidiktofonide puhul, ei ole ka sel mudelil kiita patareide eluiga. Tööre?iimis peavad need vastu täpselt nii kaua, kui on maksimumsalvestusaeg, seega kümme tundi. Helifaili mahamängimisel saavad patareid tühjaks veelgi varem. Seega võiks võimaluse korral ühendada diktofon seinakontakti.

Koko pakendisse kuuluvad randmerihm, kõrvaklapid, lisamikrofon, telefoni adapter, kaks patareid (AAA), ühenduskaabel, CD-ROM tarkvaraga, kasutusjuhend. Diktofoni garantii kestab pool aastat.

Kasutan Koko diktofoni üle kuu aja, valisin selle hea hinna ja kvaliteedi suhte pärast. Lisaks on see aparaat mõnusalt väike. Arvutiinimesena hindan võimalust salvestada helifaile arvutisse, samuti saab neid diktofoniga kiiresti nö kerida. Enamasti salvestan koosolekuid, aga ka telefonivestlusi.

Seni kasutasin Sony toodetud väikese kassetiga diktofoni, mis oli Kokoga samas hinnaklassis. Kuid kasseti kerimine võtab oluliselt rohkem aega, samuti halveneb korduval kassetile salvestamisel heli kvaliteet. Kassetiga diktofoni miinuseks oli ka see, et seda ei saanud telefoniga ühendada.

Alguses hirmutas mind Koko puhul tundmatu firmanimi, kuid see ei ole probleemiks saanud. Ühtegi negatiivset asjaolu ei oska Koko juures nimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing