Rootsi kroon ootab intressi alandamist

Romet Kreek 07. märts 2001, 00:00

Rootsi kroon on euro ja Eesti krooni suhtes nõrgenenud vähem kui aastaga 12%. Täna fikseeris Eesti Pank Rootsi kroon kursiks 1,732889 krooni.

Rootsi keskpanga asepresident Villy Bergstrom väljendas eile muret perede säästude pärast ning eratarbimise kahanemise tõttu majanduskasvu pärast. ?Riksbank on mures rahvusvaheliste arengute pärast ja nende mõjust Rootsile,? ütles üks tundmatuks soovida jäänud kaupleja Reutersile. ?See võimaldab intresse alandada, kuid praegune Rootsi krooni nõrkus teeb selle keeruliseks.? Mõned analüütikud tegid sõnavõtust järeldusi, nagu võiks keskpank alandada intresse teises kvartalis. Järgmine Rootsi krooni intressimäärasid langetav istung toimub 26. märtsil.

SEB ootab Rootsi majanduse pehmet maandumist ning aktsiaturu pöördumist positiivseks juba käesoleval aastal. Pank alandas Rootsi selle aasta majanduskasvu prognoosi 3,6%lt 3 %le seoses ebakindlusega, mis on tingitud rahvusvahelisest majanduse jahtumisest ja aktsiaturgude langusest. Kui USAs tuleb järsk majanduslangus, lööb see Rootsit tugevamalt kui Euroopat üldiselt suure USA kaubanduse osakaalu, arvukate aktsionäride ning tehnoloogiaaktsiate domineerimise tõttu börsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing