Autoomanikud ja jalgrattafännid kuuluvad ühte ringi

14. märts 2001, 00:00

REC Estonia läbiviidud uuringust selgus, et Tallinnas on nii auto- kui ka jalgrattaomanikud noorema vanusegrupi vastajad. Potentsiaalselt sage autokasutaja on samal ajal ka aktiivne jalgrattur.

Kõige rohkem mainisid auto olemasolu 30?39aastased vastajad (auto omajaid 59%). Ka jalgrattad on enamasti nooremapoolsetel vastajatel. Vanusega seostub ka kavatsus lähiajal auto või jalgratas muretseda.

Kõige noorematest vastajatest soovib lähiajal soetada auto 22 protsenti. Jalgratta kavatsevad osta peamiselt perekonnad, kus on kasvamas lapsed.

Jalgrataste sagedasemat kasutamist takistavad põhjused on erinevad ja sõltuvad vanusest. Kuni 29aastased vastajad on esikohale seadnud jalgratta hoiuruumide puudumise. 30?39aastased rõhutavad turvalise jalgrattatee puudumist kodust töökohani. 55?64aastased toonitavad jalgrataste kõrget hinda ja üle 65aastased inimesed leiavad, et vanus või tervis ei luba enam jalgrattaga sõita.

Häirivate transpordivahenditena mainiti kõige sagedamini suuri veoautosid. Vanemaid inimesi segasid teistest enam ka sõiduautod.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing