Brasiilia naftaplatvormi vajumine peatatud

ÄP Online 20. märts 2001, 00:00

Brasiilia naftagigant Petrobras loodab, et 350 miljonit dollarit maksev platvorm suudetakse päästa.

Tugevalt kaldu olev 40korruselise maja kõrgune naftaplatvorm on pärast neljapäeva varahommikul toimunud plahvatust vajunud neli meetrit ning oli oht, et see võib uppuda.

Petrobras, kes on platvormi omanik, võttis nädalavahetusel tarvitusele tugevad abinõud. USAst ja Hollandist kutsuti kohale eksperdid, Euroopast veeti kohale 50 tonni päästevahendeid.

Naftaplatvorm, mis on pärast plahvatust on tugevalt kaldu, tõenäoliselt ei upu, teatas Reuters juba samal päeval, kui õnnetus juhtus.

Brasiilia naftakompanii Petrobras esindaja sõnul oli platvorm kaldu 30 kraadi, mis on kolm korda rohkem kui Pisa torn. Petrobrasi pressiesindaja teatas eelmisel nädalal, et platvorm on stabiilne.

Kolm plahvatust põhjustas tulekahju, mis tappis ühe platvormi töötaja, üheksa on seni kadunud ja hiljem loeti needki hukkunuks.

Juhul kui naftaplatvorm oleks uppunud, voolanuks merre 1,2 miljonit liitrit diislikütust ja 300 000 liitrit naftat.

Platvormi omaniku, Brasiilia naftakompanii Petrobrasi esindaja sõnul valvab platvormi ümber viis laeva. Platvorm P-36 suudab pumbata 180 000 barrelit naftat ööpäevas, kuid alates möödunud aastast, mil ta alustas tööd, toodab vaid 80 000 barrelit päevas, ehk 5% Brasiilia naftatoodangust. Petrobrasi esindaja sõnul kaotab kompanii õnnetuse tõttu 50 mln dollarit kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing