Alcatelis 15 nimegruppi

Indrek Kald 22. märts 2001, 00:00

Eraldi grupid saab luua näiteks kolleegidest, sõpradest, naabritest jne. Kui iga grupis oleva nime juurde sisestada 23 eri kirjet (telefonid, faksid, e-posti ja tavalised aadressid, firmanimed, ametikohad, märkused jms), siis tekib päris mahukas andmebaas, mida saate telefonis enesega igal pool kaasas kanda. Alcateli uudismudel mahutab lisaks SIM-kaardi nimedele 500 nime.

Telefon kuulub Alcateli uude taskutelefonide seeriasse, mis näitavad ekraanil korraga kahte kellaaega koos linnade nimedega. See on mugav võimalus välismaal olles pidada meeles ajavahet koduga. Märtsi keskel müüki jõudnud telefoni seadetes saab kella panna ekraanile nii numbrilisel kujul kui ka seieritega aega näitama.

Uue telefoni kalendrit saab kaabli abil ühendada arvutiga, et sünkroniseerida ajahaldusprogramme. Samas puudub sel aparaadil infrapunaliides, seega peab telefoni ühendamiseks lisaseadmetega kasutama kaablit. Sisseehitatud käed-vabad süsteemi saab aktiveerida nii enne kõne algust kui ka kõne ajal. Telefoni võib siis jätta lauale ning käia vestlust pidades mööda tuba ringi.

Alcateli telefonide juures peab tegema valiku, kas eelistada WAP-funktsiooniga kuid inglisekeelse menüüga mudelit või asendada WAP eestikeelse menüüga. Eesti keelt kasutab telefon Alcatel OT 700 ja WAPi mudel OT 701. 88grammise kaaluga on uus Alcatel Eestis müüdavatest mobiiltelefonidest üks kergemaid. Telefon kasutab liitium-polümeer akut.

Probleeme tekib kõne alustamise ja lõpetamise nupuga, mis ei pruugi esimesel vajutamisel tööle hakata ? aitab nupu alumisele äärele muljumine. Tõeliselt edumeelne on nn juhtklahv, mis liigub paremale, vasakule, üles ja alla. Selle abil saab juhtida liikumist telefoni menüüs. Alcateli miinuseks on telefoni aeglus. Lühisõnumi lugemisel ilmub alati hetkeks ekraanile liivakella kujutis, enne kui avaneb järgmine ekraanitäis sõnumi teksti. Samuti jääb mõistetamatuks, miks ilmub lugemata sõnumi ja vastamata jäänud kõne korral ekraanile sama ikoon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing