Kinnisvara internetist koju kätte

Raul Mäsak 26. märts 2001, 00:00

Statistika järgi kasutab umbes 40% kinnisvaraostjatest internetti. Põhjuseks on kinnisvaraportaalides sisalduv põhjalik informatsioon (pildid, plaanid, virtuaalsed tuurid) pakutava objekti kohta, mis väldib kasutuid otsinguid ning säästab ostjate aega.

Kinnisvaraga on seotud palju tegevusi, mis organiseerimist vajavad, ning nende lahendamiseks pakuvad portaalid vastavaid lisateenuseid ja funktsioone. Valida on kolme tuntuma kinnisvaraportaali vahel: City24, KinnisvaraWeb ja Kinnisvarakeskus, neile pakub konkurentsi kuulutustelehe Kuldne Börs kinnisvara andmebaas.

OÜ Interinx andmetel on City24 registreerinud 40 000, kinnisvarakeskus 108 000 ja KinnisvaraWeb 42 800 pöördumist. Pakkumisi on City24 andmebaasides 1730 (liitunud 27 firmat), Kinnisvarakeskusel 1620 (38) ja KinnisvaraWebil 3300 (56), liikmemaks on City24-l 490 krooni maakleri kohta, KinnisvaraWebil 375 krooni firma kohta, Kinnisvarakeskusel liikmemaksu ei ole. City24-l on peegeldus portaalis www.delfi.ee, KinnisvaraWebil internetiportaalides www.delfi.ee ja www.everyday.ee. City24 on tegutsenud 4 kuud, Kinnisvarakeskus ühe ja KinnisvaraWeb ligi kaks ja pool aastat.

Kergesti käsitletav ning kinnisvaratehinguteks vajalikke nõuandeid ja soovitusi pakkuv andmebaas. Kuulutusi saavad sisestada ka eraisikud, neid saab täiendada laenumakse kalkulaatori, piirkonna kaardi ning üha rohkem populaarsust võitva virtuaalse tuuriga. Laenukalkulaatoriga saab läbi mängida enesele sobivad laenuvõimalused sissemakse, tähtaja ja intressi järgi.

Maakleritele on kasutamiseks nn jagatud andmebaas, mille eesmärk on suurendada ja kiirendada müüki ning parandada klienditeenindust. City24 andmebaasi kasutavad Eesti suuremad ja tuntumad kinnisvarafirmad.

Vanim ja suurima andmebaasiga ainult kinnisvarafirmade pakkumisi sisaldav portaal. Võrreldes teistega leidub siin suhteliselt palju müügikuulutusi kogu Eestit hõlmavatest piirkondadest. Põhitähelepanu on koondatud kinnisvarakuulutustele, mida saab täiendada laenumakse kalkulaatori ja piirkonna kaardiga. Laenukalkulaator näitab küll sissemakse ja kuumakse suurust, aga ei võimalda neid ise omatahtsi muuta.

Andmebaas sisaldab ka kinnisvaratehinguteks vajalikke nõuandeid ja soovitusi. Portaali kasutavad laialdaselt Eesti erinevates piirkondades asuvad kinnisvarafirmad.

Lihtsakoeline ja kergesti käsitletav kinnisvarafirmade ja eraisikute pakkumisi sisaldav suurim piltidega kinnisvaraandmebaas, mis sisaldab ka vajalikku ja nõuandvat informatsiooni kinnisvaratehingute läbiviimiseks. Kinnisvarakuulutusi saab täiendada laenumakse kalkulaatori ja piirkonna kaardiga, samuti on võimalik sisestada oma ostu- või üürisoov. Laenukalkulaatoriga saab läbi mängida erinevad variandid, et enesele sobivat makseviisi leida.

Kolmest andmebaasist on Kinnisvarakeskus seni ainus tasuta portaal, mistõttu kasutavad seda üsna aktiivselt väiksemad kinnisvarabürood.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing