Äripäev pakub 7 lahendust kodubüroos töötajatele suhtlusvõimaluste loomisel

29. märts 2001, 00:00

Kuidas leida uusi suhtlemisvõimalusi ja muuta need töötajale maksimaalselt kasulikuks? Miks peaks omavahelisest suhtlemisest üldse rääkima?
Lahendus: Laske kollektiivil endal defineerida suhtlemisvajadus ning leida igale vajadusele kõige sobivam lahendus. Tooge välja senised suhtlemisest tingitud probleemid, sest nüüd on õige aeg need likvideerida.

Kuidas saab töötaja piisavalt infot firmas igapäevaselt toimuvast?
Lahendus: Tähtsustage firma siselehte, tihedat e-kirjavahetust, virtuaalset teadetetahvlit, intranetti. Muutke kindla intervalliga firma infotunnid oodatuks: andke infot, mida töötaja mujalt ei saa, kutsuge külalisi, tutvustage uusi ideid.

Mil viisil saab kodubüroos töötav inimene suhelda töö ajal kontoris olevate kolleegidega?
Lahendus: Rõhutage e-kirjavahetuse võimalusi, uurige telefonide ümbersuunamise variante, leidke sobivad internetipõhised suhtluskanalid (AOL Messenger jt), leppige kokku kirjadele ja teadetele reageerimise aeg.

Kellel kontorisse jäävatest töötajatest on vaja kodubüroolistega tihedalt suhelda ja kuidas saaks seda kõige paremini teha?
Lahendus: Tehke sekretäridele ja teistele koostööpartneritele lihtne infoleht, mis sisaldab kodubüroos töötava inimese kontaktandmeid, töögraafikuid ja töö eripärast tulenevaid soovitusi.

Kuidas saavad töötajad teada, milliste ülesannetega tegelevad kolleegid ja mis on kolleegide jaoks aktuaalne? Kui tihti ja kas peaksid töötajad omavahel kohtuma ?
Lahendus: Korraldage regulaarseid infokoosolekuid, kus osalevad alati kõik osakonna (või väikefirma) töötajad. Las igaüks tutvustab töös olevaid projekte ja lähema aja plaane, räägib õnnestumistest ja probleemidest. Igaüks peab saama rääkida ja küsida. Soovitatav infotunni intervall on 1?2 nädalat.

Kui sageli peaksid töötajad kohtuma töövälisel ajal, et säiliks meeskonna tunne?
Lahendus: Vähemalt kord kuus tasub kohtuda väljaspool tööaega ja keskenduda meeskondlikule tegevusele, mis enamust huvitab (keegel, piljard, uisutamine jne). Töiseid ajurünnakuid korraldage väljaspool kontorit ning siduge need ühise vaba aja veetmisega (söögikohtade testimine, lauamängude õhtu vms). Andes ette rahalised piirid, lase töötajatel valida sobivaim lahendus.

Kuidas vältida, et ühised tööalased ja töövälised kooskäimised ei muutuks igavaks rutiiniks?
Lahendus: Tehke aeg ajalt ühiselt kokkuvõtteid. Arutage, mis on hea ja mis häirib. Kui vaja, lõhkuge mängureegleid ja kehtestage uued. Olge paindlikud ja valmis muutusteks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing