Microlink ehitas Tallinna Metroo

ÄP 29. märts 2001, 00:00

Eelmisel nädalal avatud Microlink Online? i uue põlvkonna ülikiire andmesidevõrk põhineb Gigabit Ethernet tehnoloogial, mis lubab andmeedastuskiirusi kuni 1 Gb/s (1000 Mb/s).

?Uue tehnoloogiaga on võimalik andmeid edastada kiiresti ja odavalt, mitte pigistada üsna kulukalt välja viimast kõneedastuseks mõeldud võrkudest, nagu telekomifirmad seda teevad,? ütles Microlink Online juhataja Avo Raup Tallinna andmesidemetroo esitlusel.

Metroo ühendab 1 Gb/s kiirusega võrku suuremad Tallinna ärimajad ja on 20 km pikk. Internetiühendust hakatakse pakkuma alates kiirusest 1 Mb/s, alla selle uus tehnoloogia, mis põhineb kiudoptilisel kaablil, ei võimalda. 1 Mb/s andmesidekiirusega ühendus maksab 1000 krooni, mis on sellise kiirusega püsiühendustest Eestis kõige odavam. Sideühendust saab osta 1 mb/s kaupa, kiireim tellitud ühendus oli seni 32 Mb/s. Microlink Online?i senine vanal tehnoloogial tuginev 1 Mb/s püsiühendus maksab võrdluseks 11300 krooni, ET Atlas Status 1 Mb/s 15500 krooni ja Tele2 Wireless 512 Mb/s 3000 kr. Metroo võrgus hakatakse pakkuma internetitelefoni, võimalust siduda erinevate kontorite kohtvõrgud turvalisse privaatvõrku, turvalist serveriruumi, tarkvararenti andmesidevõrgus (ASP ehk application service providing), infosüsteemide administreerimist, videokonverentse ning isegi telekanalite reaalajas videopilti. Teenus on suunatud äriklientidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing