Köök on kodu süda

Ethel Kiilmaa 30. märts 2001, 00:00

Moe viimane sõna on ratastega köögimööbel, mida vaheldusearmastajad kasvõi iga päev uude kohta võivad veeretada.

Köögimööbli tellijate suurim sihtgrupp jaguneb laias laastus kaheks ? trenditeadlikud ja traditsioone hindavad, seejuures on pea võimatu täpselt öelda, kumb seltskond on suurem. Kõiki kliente ühendab soov muuta oma köök vastavalt omaenda vajadustele hästitoimivaks keskuseks nii, et seal on mugav hommikukohvi juua, süüa teha või niisama istuda ja kus kõik on sobivalt käe-jala juures.

Hetkel on in lihtsad ja sirged pinnad. Mööblidisainerid kombineerivad julgelt erinevaid materjale, palju on klaasi ja metalli, mistõttu lõpptulemus mõjub uudselt, õhuliselt ning pretensioonitult. ?Üldiselt valitseb köögimööblimoes praegu sama mitmekesisus mis riidemoes, kanda võib kõike. Kuigi värskeid mudeleid tuleb pidevalt peale, ei ole ka kaarekestega kapiuksed kuhugi kadunud. Hetkel on ostjate lemmikuteks disainkapiuksed, mille profiilideks kirss ja pöök. Meilt leiab trenditeadlik klient huvitavate spoonidega mööblit, ribisahtleid, väga uuenduslikke ratastel köögikappe ja siinidel liigutatavaid riiuleid, mis pakuvad neile, kes kiiresti tüdinevad ning tahavad mööblitükke tihti teise kohta nihutada, piiramatuid võimalusi. Need mööbliesemed nõuavad mõjulepääsemiseks üsna suurt elamist, Mustamäe kööki neid naljalt ei paiguta,? kirjeldab erinevaid võimalusi Taani köögimööbliga tegeleva firma HTH Köögid projektijuht Kaarin Briedis. Eesti ja Soome kaupa pakkuva firma Idema Köök müügidirektori Peep Savasoni sõnul kasutavad tootjad meelsasti palju erinevaid imitatsioone, näiteks plastmaterjale, mis jätavad metalli mulje, kunstgraniiti ja ?kortsutatud? plekki.

Looduslikud materjalid ja klassikaline stiil ei kao kuhugi

?Trendid tulevad ja lähevad, aga klassikaline pöögist, tammest, kirsist või männist täispuidust köögimööbel on endiselt väga populaarne. Puust on mööblit valmistatud läbi aegade ja tegemist on ajatu materjaliga, n-ö püsiväärtusega,? räägib Savason. Üldse soovitab ta valida kööki hoolimata nende pisut kõrgemast hinnast ikkagi ehtsaid materjale. ?Looduslikud materjalid sobivad kööki hästi. Võtame kasvõi graniidi, see on kordumatu ja huvitava joonisega ning ei lähe kunagi moest,? lisab ta.

Ilmselt mäletatakse veel üsna hästi aegu, mil ametiühingu poolt väljaloositud ostuloaga soetatud köögikappidele kütteperioodi algul praod sisse kuivasid, uksed kiiva kiskusid ning sahtlid raskustega avanesid.

Kaasaegne köögimööbel on valmistatud sedavõrd kõrgetasemelisest materjalist, et talub hästi aktiivset kasutamist ja temperatuurimuutusi ning näeb ka aastate pärast hea välja. Köögimööbli tootjad on paindlikud ja tegelevad pidevalt tootearendusega. Tööpinnad on muutunud paksemaks, sahtlite liuglevad, kuluvad osad on hästi vastupidavad ja ülemiste ning alumiste kappide vahele paigutatakse reelingsüsteemide asemel uudsed taustapaneelid, kuhu võib kinnitada nii maitseaineteriiuleid kui ka nagisid.

Tänu köögimööbli müüjate professionaalsele ja kliendikesksele lähenemisele ning võimaluste rohkusele ei jää ka kõige erilisemad soovid lahenduseta.

Pildil olev köök maksab 37 000 krooni (mööbel 29 000, tööpinnad 3500 krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing