Börsil vaikne, kuid meeleolu hea

Raivo Sormunen 03. aprill 2001, 00:00

Eile oli Tallinna börsil kerge positiivse alatooniga kauplemispäev, mis vedas paljude börsil noteeritud aktsiate hinnad väikse käibe najal mõõdukalt ülemäge. Kohalikku börsi aitas lisaks madalale vajunud aktsiahindadele ka välisbörside mõningane stabiliseerumine. Enne I kvartali tulemuste avaldamist on välisbörside aktsiate üle 10%-lised päevasisesed kõikumised märgatavalt raugenud.

Üks selle aasta suurima käibega börsipäev oli eile börsi lisanimekirjas noteeritud Saku Õlletehase aktsial, mis ligi pooleteise miljoni suuruse käibe najal ronis pärast aktsionäride üldkoosolekut päevaga 1,9%, 66,20 kroonini.

Üldkoosoleku magusaim punkt oli kaheldamatult see, et ettevõtte suuraktsionär BBH kinnitas eelmise aasta majandustulemuste põhjal otsustatud 5 krooni suuruse dividendimakse aktsia kohta.

Tallinna börsi parima dividendipoliitikaga ettevõtte aktsionärid rikastuvad ligi 7,5% praegusest aktsiahinnast moodustuva dividendimakse näol lähima kuu jooksul.

Pärast dividendimakset võib aktsia mingil ajal ka 60 kroonist allpool ära käia, kuid õlletehase ja eestlaste õllekultuuri pidev stabiilne areng annab Saku investoritele lootust ka edaspidiseks tubliks teenistuseks.

Neljanda järjestikuse tõusupäeva läbis Hansapanga aktsia, tõustes 134 kroonini ehk 0,4%. Investorite jaoks on Hansapanga suhtes hetkel tähtsaim Leedu Hoiupanga (LTB) ostutehingu sõlmimine. Eile kinnitasid Leedu Riigivarafond ja Hansapank LTB erastamislepingu. Tehingu jõustumine paneks aluse panga kiirele arengule, mis kajastuks aja möödudes ka ettevõtte väärtuses.

Üle poole kuu allpool 47 krooni piiri püsinud Norma aktsia tõusis eile 1,1% ning sulgus taas 47 krooni joonel.

Noteeringud, kuid mitte sulgemishind, tõusid isegi Eesti Telekomi aktsial, vaatamata sellele, et Euroopa telekomisektor eesotsas Soome Sonera aktsiaga ei näidanud ennast just kõige paremast küljest.

Väikest viisi positiivse stabiilsuse saavutamine võiks hoida ka täna kohaliku börsi suhteliselt tugeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing