Börsil rahunemise tundemärgid

Raivo Sormunen 10. aprill 2001, 00:00

Eilne päev möödus Tallinna börsil stabiilsuse tähe all.

Ligi 12 mln kroonise päevakäibe juures liikusid börsi liideraktsiad limiteeritud hinnavahemikes reedeste sulgemishindade juures.

Eesti Telekomi aktsiaga kaubeldi taas kõige aktiivsemalt. Aktsia sulgus 65,65 kroonil ehk marginaalsed 0,2% reedest sulgemishinnast kõrgemal.

Kolmandat päeva järjest tõusev Hansapanga aktsia peatus 134,75 kroonil ehk samuti 0,2% eelmisest sulgemistasemest kõrgemal.

Vaikuse saabumine võib olla imporditud välisturgudelt, mis alustasid nädalat tervikuna samuti vaikselt ning tugevamate kõikumisteta.

Välisturgude pidev kõikumine on kohalike investorid aktsiaturult eemale hoidnud. Intresside üleüldine langus on ära võtmas investeerimisvõimalust Hüvitusfondi võlakirjadesse, mille soetamisel saadav tulukus on kõrvalolevalt graafikult vaadates langenud viimase 5 kuu jooksul juba nii madalale tasemele, et jääb alla rahaturufondide tulususele.

Uudis, et Helsingi Exchanges Group (HEX) on omandanud Tallinna väärtpaberibörsi enamusaktsiad, näitab, et Tallinna väärtpaberibörsi aktsiatega kauplemine HEXi kauplemissüsteemis tänavuse aasta jooksul tundub ikkagi tegelikkuseks saavat.

Kuna Tallinna börsi usaldusväärsus pole jõudnud kõigi väikeinvestorite silmis veel taastuda, siis omanikevahetus tõstab kindlasti oluliselt kohaliku börsi mainet. Usaldusväärsemaks on muutunud ka mitmed börsiettevõtted, mille omanikering on vahetunud. Ning loomulikult avaneb ka põhjanaabrist väikeinvestoril uus võimalus, millest osa kindlasti kinni haarab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing