Muutlik ilm muutumatult veebiaadressilt

ÄP 19. aprill 2001, 00:00

Pikka aega testitud ja täiendatud ilmalehekülg http://www.ilm.ee on nüüd peaaegu valmis. Eesti suuremad linnad on reaalajas ilmateatega koos ühel lehel, samas on ka veebikaamerad ja lingid kohalike omavalitsuste lehele. Rahvusvaheliseks kasutuseks on aadress http://www.weather.ee . Projekt näitab ilm.ee tegijate sõnul Eesti internetiseerituse head taset ja pakub võimaluse kohalikele omavalitsustele tutvustada ennast interneti keskkonnas.

Projektiga on liitunud enamik Eesti suurematest linnadest - Tallinn, Tartu, Pärnu, Otepää, Narva, Võru, Haapsalu, Viljandi, Rakvere, Kuressaare, Paide, Jõhvi, Rapla. Lähiajal liituvad Põlva, Valga, Jõgeva ja Kärdla.

Ilmaprojekti kandvaks osaks on Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi ilmaprognoosi ja hoiatuste viimine võimalikult laia tarbijaskonnani.

Lehekülge täiendab veel ka Zooloogia ja Botaanika Instituudi aerobioloogia teadurite

Allergiateade ning kalastuskalender, samuti mereilmateade ja hoiatused.

Kodumaine vigadeta portaal on kindlasti usaldusäärsem kui vigaste Eesti linnanimedega välismaised ilmaportaalid, kus kohati võib leida mitme päeva vanuseid reaalajanäite.

Ilmaprognoos iga linna kohta antakse nelja päeva peale ette, mõõdetakse õhurõhku ja temperatuuri. Suvel üleval olnud Eesti Telefoni veebikaamerate õhuniiskuse ja tuule suuna ning tugevuse indikaator tuleksid kindlasti ka kasuks, kindlasti huvitaks veebi külastajaid suvel ka veetemperatuur.

Uuringute järgi huvitab ameeriklasi kõige enam internetist uudiseid otsides ilmateade, eestlastel polnud varem seda nii lihtne leida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing