Süvenev nõudlus tõstis hindu 20% võrra

Ain Alvela 23. aprill 2001, 00:00

Tänasest alustab Äripäeva kinnisvararubriik perioodilise tagasivaatega möödunud kuule kinnisvaraturul, kusjuures olukorra ilmestamiseks kasutame konkreetseid näiteid tüüpilistest tehingutest. Seekord keskendume elamispindadele.

Elamispindade turul on ka pärast talveperioodi jätkuv nõudlus kasutatud korterite ja majade järele, seevastu uute eluruumide osas valitseb ülepakkumine. Nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus ületab nõudlus kasutatud elamispindade järele pakkumise, selgub OÜ Kinnisvaraekspert 2001. aasta kevadisest turuülevaatest. Kasvav nõudlus kergitab ka hindasid, mis aastaga on tõusnud kuni 20%. Kõige rohkem on kallinenud väikesed ja odavad korterid.

Tartus võib Kinnisvaraeksperdi prognoosi kohaselt oodata korterite hinnalangust, sest linn plaanib Raatuse tänavale üliõpilaslinnaku rajamist. Pealegi on ülikoolidel kavas ühiselamuid rekonstrueerida, mis võib korraga turule paisata tavatult suure hulga praeguseid üürikortereid.

Pärnus täheldavad Kinnisvaraeksperdi analüütikud välismaalaste aktiivsuse tõusu korterite ja majade ostjatena. Kasutatud eramute hinnad on aastaga tõusnud kuni 15%. Pärnus mõeldakse praegu siiski rohkem uue maja ehitamisele kui vana renoveerimisele.

Uute korterite ja eramute ruutmeetrihinnad on väga laias skaalas ? alates 9200 kroonist lõpetades 25 000 krooniga, krundid 110?2900 kr/m². Madalaimad hinnatasemed valitsevad Tartus, kõrgeimad Tallinnas. Üldiselt ületab pakkumine nõudlust, mis peagi võib kaasa tuua mõningase hindade allakäigu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing