ET hakkab maal traadita internetti pakkuma

Viktoria Korpan 03. mai 2001, 00:00

AS Eesti Telefon (ET) kavatseb paari kuu pärast hakata pakkuma WDSL (Wireless Digital Subscriber Line) tehnoloogial põhineva traadita interneti püsiühendusega, mille kuutasu jääb alla 1000 krooni, ütleb ET meediasuhete juht Ain Parmas.

Parmase sõnul võimaldab WDSL kasutada ka digitaalset kõnesidet, andmeside kiiruseks on 64?256 kilobitti sekundis. Uude lahendusse investeerib Eesti Telefon sel aastal 20 miljonit krooni.

?On piirkondi, kus vaskvõrgu rajamine on ebaotstarbeks. Ühelt poolt on ET-l kohustus telefoniteenust pakkuda, teiselt poolt on klientidel nõudlus internetiühenduse järele. ET uus traadita lahendus võimaldab optimaalselt mõlema teenuse pakkumist,? räägib Parmas. ?Selle lahendusega saab klient endale koju raadioterminali, millel on pistikud nii tavalise telefoni kui ka püsiva internetiühenduse jaoks, see on üks oluline erinevus teiste operaatoritega võrreldes.?

Pilootsüsteemi testimine algas Muuga ja Mähe piirkonnas tänavu veebruaris. ?Loodame, et lähema kahe kuu jooksul alustame müüki ka Tallinna ümbruses ja mujal Eestis,? lisab Parmas.

Alates novembrist pakub andmesidefirma TRL Group Tallinna kesklinnast 15 km raadiuses traadita interneti püsiühendust Vemis kuumaksega alates 490 kroonist. ?Meil on ka plaani võetud telefoni pakkumine, kuid see ei tule enne sügist,? räägib TRL Groupi juhataja Katri Ristal.

?Kuni 1000 krooni kuus on õiglane hind. Meie teenustest on kõige populaarsem 2490kroonise kuutasuga pakett, mida kasutavad firmad,? märgib Ristal.

Kuusalu vallas asuva Andineeme küla vanem Mart Almers kasutab praegu traadita raadiotelefoni RAS 1000 vahendusel internetti sissehelistamisteenust. ?Sellega ei ole ma üldse rahul, kuna ühendus katkeb tihti, samuti on ühendus väga aeglane,? ütleb Almers. ?Püsiühendust tahaks küll, aga kõik oleneb hinnast.? Praegu läheb tema telefoniarvest andmeside peale umbes 300?400 krooni kuus.

?Mina maksan sissehelistamise eest 1500 krooni kuus ja saan selle eest ET-lt väga kehva ühendust,? räägib samuti Andineeme külas elav uudistelehekülje minut.ee toimetaja Lauri Laupmaa, kes kasutab internetti sissehelistamist RAS 1000 vahendusel. ?Mina oleks küll huvitatud püsiühenduse paigaldamisest, kui selle hind jääks alla 1000 krooni kuus,? ütleb Laupmaa.

Ka Tiskres elav investeerimispankur Rain Lõhmus, kes on odavaid interneti püsiühendusi pakkuva firma Comtrade osanikke, kasutab internetti sissehelistamist. ?Kuulsin, et keegi pakub ka meie kandis traadita internetti. Mind ei huvita tegelikult see, kuidas internet minuni jõuab, huvitab aga, mis kiiruse ja hinnaga,? ütles Lõhmus. ?Tõenäoliselt on hinna ja kvaliteedi suhe parem siiski mööda traati kulgeval ühendusel.?

Comtrade pakub praegu internetiühendusi Starman Interneti kaubamärgi all kaabeltelevisiooni Tallinnas, va Õismäel. Populaarseima paketi hind on 495 krooni kuus.

ADSL-ühendusi pakkuva sidefirma ASi Uninet arendusjuht Taavi Talvik ütles, et ka Uninet pakkus traadita interneti püsiühendust 1999. aasta keskpaigast 2000. aasta keskpaigani. ?Sellega oli liiga palju kvaliteediprobleeme ja loobusime,? sõnas Talvik. ?Kliendid tahavad ju, et ühendused töötaksid ilmast ja muudest segavatest teguritest sõltumata.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing