Netifoni eesmärk pole vaid tasuta kõne pakkumine

Indrek Kald 10. mai 2001, 00:00

Maist saab iga Netifoni kasutaja taotleda personaalse numbri, et helistada internetisiseseid kõnesid Netifonilt Netifonile tasuta. Seda ka juhul, kui helistatakse välismaalt Eestisse. Netifoniga kõnede vastuvõtmine eeldab personaalset 880-seeria telefoninumbrit (kujul 8808xxx) ehk Netialiase omamist. Netialiase numbrile saab helistada ka tavatelefonivõrgust ja peatselt ka mobiililt. Netifoni Netialiase kuutasu on 27 krooni.

Eesti Telefoni IP Teenuste teenistuse juhataja Tarmo Reineberg kinnitas, et kliendid ootavad Eesti Telefonilt üliodavaid internetikõnesid, kuna internetis ollakse harjunud kõike tasuta tarbima. ?Hindade langedes ei saa suuri hinnavahesid absoluutses mõttes niikuinii olla,? lisas ta. Reineberg tõi näiteks Eesti Telefoni suurosaniku, Rootsi riigifirma Telia, kes pakub telefonikõnesid IP-võrgu vahendusel vaid 5?10 senti tavatelefonikõnedest odavamalt.

Seni kõige populaarsemaks Netifoni teenuseks on ET teatel osutunud välismaalt koju helistamine, mille puhul kõne minutihinnaks on 1.90 krooni. Kui Netifoni kasutaja on Eestis registreerinud endale Netialiase, saab Netifoniga edaspidi välismaalt Eestisse helistada tasuta.

Netifonil on avatud ka lauatelefonile ja lauatelefonilt helistamise võimalus. Juunist odavneb lauatelefoni ja Netifoni vaheliste Eesti-siseste kõnede minutihind 32 sendilt 24 sendile.

Netifon on Eesti esimene internetitelefon, mis põhineb VoIP (Voice over IP) tehnoloogial. Netifon sobib kõnesideks püsiühenduse kasutajatele, kuid võib osutuda vajalikuks ka interneti sissehelistamisteenuse kasutajatele, kes saavad Netifoniga helistada samaaegselt toimuvat internetiühendust katkestamata. Netifonil on mitmeid lisafunktsioone alates telefoniraamatust ning lõpetades Netialiasega. Hetkel on Netifonil üle 350 registreerunud kliendi. Tuntuim Netifoni-laadne teenus maailmas on Net2Phone USAst, mis sai populaarseks tasuta Ameerika-siseste kõnede pakkumisega ja üliodavate muude kõnedega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:28
Otsi:

Ava täpsem otsing