Norra Statoili aktsiaid saab märkida ka Eestis

ÄP Online 16. mai 2001, 00:00

Mustoneni sõnul ei paku Hansapank Statoili aktsiate märkimisvõimlaust aktiivselt, kuid klientide huvi korral on selline võimalus olemas.

Norra riiklik naftakontsern Statoil erastatakse osaliselt ja selle aktsiad noteeritakse börsil 18. juunil. Aktsiad tulevad avalikku müüki mai lõpus.

Oslo ja New Yorgi börsil noteeritavatest aktsiatest müüakse 15?25%. Norra suurima firma Statoili väärtuseks arvestatakse 294 miljardit Eesti krooni, teatavad Helsingin Sanomat ja Dagens Naeringsliv.

Mustonen lisas, et ei näe Statoili aktsiate vastu Eestis suurt huvi. ?IPOd ei ole enam kuum teema,? ütles ta.

Aktsiate avalikud emissioonid olid investorite seas väga populaarsed varasematel aastatel, mil aktsiate hinnad liikusid järelturul kiiresti üles. Viimaste IPOde kogemus (näiteks Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte Orange) näitab, et pärast emissiooni aktsiate hinnad järelturul pigem langevad.

Eesti investoritel on olnud ka senini lai aktsiate valik, kuid mingit suurt huvi õlisektori vastu ei ole üles näidatud, rääkis Mustonen. Õlisektor on olnud hea sektor ja tõenäoliselt läheb veel paremaks, tõdes Mustonen. Ta lisas, et Statoil ei ole mingi imeasi ning sektori vastu huvi tundes on võimalik valida näiteks Venemaalt Lukoil, mis on mitmeid kordi odavam. ?Statolist on paremaid võimalusi,? ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing