Ober Haus kaebas Tallinna sadama-ala pärast kohtusse

Peep Sooman 21. mai 2001, 00:00

Ober Haus esitas reedel Tallinna halduskohtusse kaebuse, kuna Tallinna linnavolikogu müüs neli sadama-alal ehk nn City rajoonis asuvat krunti ASile Ühendatud Kapital, ehkki linnavalitsus otsustas kruntide müügikonkursil Ober Hausi kasuks.

?Kaebuse mõte on, et see toimus protseduurireeglite vastaselt,? ütles Ober Hausi tegevdirektor Hindrek Leppsalu. Tema hinnangul peaks õigus kruntidele olema Ober Hausil. Leppsalu sõnul kavatseb Ober Haus nõuda ka volikogu otsuse täideviimise peatamist, mis võib sadama-ala seitsme aasta pikkust vaidlust veel mitme aasta võrra pikendada.

Kinnisvarafirma Ober Haus juhatuse esimees ja osanik, praegu USAs viibiv Paul Oberschneider ütles, et tal on Eesti poliitika pärast häbi. ?Sadama-ala probleemid on sellise poliitika tulemuseks,? lisas ta.

Tallinna linnavalitsust nõustav vandeadvokaat Viktor Kaasik kinnitas, et Ober Hausi kohtusse minekul võib sadama-ala arendamine takerduda veel mitmeks aastaks, kuni kõikides astmetes on kohtuotsused tehtud.

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa sõnas, et ehkki ka linnavalitsus pole volikogu otsusega nõus, ei kavatse linn siiski ise volikoguga vaidlema hakata. ?Meie tahame, et asi võimalikult kiiresti korda saaks,? ütles abilinnapea.

Kruntide ostuõiguse saanud Ühendatud Kapitali juht Hillar Teder ütles, et loodetavasti pole Ober Hausi kohtusse minek väljapressimine.

?On levinud, et hagi antakse sisse ja mõõduka tasu eest võetakse taas välja,? lausus ta. Tederi sõnul on ta nõus Ober Hausi soovi korral ka mõne krundi edasi müüma. ?Kui neil varemräägitud hotellimõte alles on, siis annaks neile sobiliku tüki, see tekitaks sünergia,? ütles Teder.

Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog lausus, et tema on kindel, et protseduurireegleid ei rikutud.

Mere pst 12, Mere pst 14, Sadama 2 ja Kai 2 asuvad krundid müüakse volikogu otsusel Ühendatud Kapitalile 100,1 miljoni krooni eest, mis linnale ka kohe lepingu sõlmimisel makstakse. Ober Haus pakkus 111 miljonit krooni, kuid viieaastase tähtajaga.

Ühendatud Kapital tahab Tallinna merekeskuse naabruses asuvatele kruntidele rajada sadu miljoneid kroone maksvaid kaubanduspindu, büroo- ning kortermaju.

Ajakirjanduse andmetel on Tallinn aastate jooksul raisanud skandaalsete kruntide arendamiseks kümneid miljoneid kroone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:31

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing