Hansapanga aktsia üle 155 krooni

Raivo Sormunen 24. mai 2001, 00:00

Kuigi välisbörsid tiksusid eile vaikselt ja kergelt allapoole, on viimase pooleteise kuu jooksul turgudel toimunud meelestatuse muutus toonud positiivseid tuuli ka Tallinna börsile. Aktiivsuse kasvu tulemuseks oli eile 202 börsil registreeritud väärtpaberitehingut kogukäibega ligi 30 mln krooni.

Jätkuvalt rõõmustasid Hansapanga investorid. Baltimaade suurima ja Ida-Euroopa rentaablima panga aktsia liikus 155,25 kroonini ehk 2,5 eelmisest sulgemistasemest kõrgemale.

Ühelt poolt tundub, et psühholoogiliste vastupanutasemete (145 ja 150 krooni) ületamisega on barjäärid aktsia ülesminekuks murtud.

Teisalt aga spekuleeriks, et juhul, kui aktsia ostujõud raugeb, peaks väärtpaberi ajutine langemine 150 kroonini olema loogilisem kui tõusmine 160 kroonini.

Enne Eesti Telekomi aktsionäride üldkoosolekut kaubeldi hästi ka ettevõte aktsiaga, mis lisas oma kontole 1,8, sulgudes 85,50 kroonil ehk siis pool krooni üle emissioonihinna. Aktsiale peaks hästi mõjuma aktsionäride positiivne otsus dividendide ja aktsiate osalise tagasiostu seisukohalt. Samas teeb mõnevõrra murelikuks firma kinnitus, et fikseeritud kõneturul on kaotatud suurem turuosa, kui arvati, ning dividendidetootlus jääb aktsia tõusu korral järjest väiksemaks.

Kaotusega lõpetas eilse päeva elektriseadmete tootja Harju Elektri aktsia, sulgudes 36 kroonil ehk 3,5 eelmisest sulgemistasemest madalamal.

Negatiivne reaktsioon tabas ettevõte aktsiat pärast esimese kvartali tulemuste avaldamist, mis näitasid kasumi olulist langust põhjustatuna ärakukkunud ekspordimahtudest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing