Autoveoseadusest tulenevad nõuded

Jaak Ideon 29. mai 2001, 00:00

Kas 1. oktoobrist Eesti sisevedudel kehtima hakkav omakapitali nõue ei lähe vastuollu Äriseadustikuga? Äriseadustiku järgi peab osaühingu omakapital olema 40 000 krooni, kuid autoveoseadus nõuab juba 1. auto puhul omakapitali 42 000 krooni. Mis saab FIEdest, kellel äriseaduse järgi ei pea üldse olema omakapitali?
Jaan Müül, OÜ Aspar Trans

Äriseadustik sätestab aktsiakapitali ja osakapitali minimaalsed suurused vastavalt aktsiaseltsile 400 000 kr ja osaühingule 40 000 kr. Autoveoseadus sätestab tasulise autoveo tegevusloa taotlemisel nõuded vedaja majandusseisundile. Nõuded on kõikidele vedajatele ühesugused ega tehta vahet aktsiaseltside, osaühingute, füüsilisest isikust ettevõtjate jne vahel. Tegevusloa taotleja peab olema võimeline tõestama, et tal on ettevõtluse alustamiseks ja vedude nõuetekohaseks korraldamiseks vajalik rahaline seis. Nimetatud rahalise seisu täpset suurust seadus ette ei anna. Samas on aga täpselt määratud, et alates 1. oktoobrist 2001 peab vedaja igal teenust osutaval mootorsõidukil olema sõidukikaart, kusjuures esimese sõidukikaardi saamiseks peab olema omavahendeid 42 000 krooni ulatuses, iga järgneva sõidukikaardi kohta 24 000 krooni ulatuses. Nõutavas suuruses omavahendite olemasolu enne autoveo tegevusloa taotlemist muul alal tegutsenud äriühingu korral on võimalik tõendada auditeeritud bilansi esitamisega. Samal eesmärgil on võimalik kasutada pankade või muude asjakohaste volitustega asutuste garantiikirju või kinnitusi.

Kui palju maksavad Eesti sisevedude teostamiseks vajalikud load?
Jaan Müül, OÜ Aspar Trans

Tegevusloa maksumus on 2200 krooni ja sõidukikaardi maksumus 300 krooni.

Kui veofirma kasutab ühte veokit tehnilise abi sõidukina (näiteks toob see linnast kumme ja muid varuosi), kas peab siis ka selle auto kohta olema täidetud ettevõttel omavahendite nõue?
Jaan Müül, OÜ Aspar Trans

Tehnilise abina või majandusautona kasutatav sõiduk ei paku tasulist veoteenust. Sellisel autol ei ole vaja sõidukikaarti ning sellisele sõidukile ei laiene sõidukikaardiga seotud nõuded. Autoveoseaduses on see haaratud mõistega oma kulul korraldatav autovedu.

Kust saab tegevuslubade ja sõidukikaartide andmise ja nende saamiseks vajaliku koolituse kohta täiendavat infot lisaks Autoveoseaduses toodule?
Tartu Linnavalitsus

Siseriikliku autoveo tegevusloa ja sõidukikaardi taotlemiseks vajalike dokumentide loetelu, selgitused ning tulevaste Tallinna, Tartu, Rakvere ja Pärnu tegevusloa ja sõidukikaardi andja esinduste kontaktandmed võib leida Autoettevõtete Liidu koduleheküljel www.autoettevoteteliit.ee. Lisainfo vastutava isiku koolituse osas Tallinna Tehnikakõrgkoolist (0) 666 4553.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing