Tallinna Kaubamaja saab enda kõrvale uued võistlejad

Andres Kärssin 07. juuni 2001, 00:00

Estonia pst 1/3 asuva hoone omanik AS Arco Vara plaanib ehitustöödega alustada juuli alguses. ?Võin niipalju öelda, et praegu oleme graafikus,? lausus Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu. ?Sinna tuleks ärikeskuse moodi asi ? esimesed kolm korrust ehk ligikaudu 3000 ruutmeetrit oleks kaubanduspinnad ning hoone ülemised kolm korrust büroopinnad,? tutvustas ta. Luitsalu sõnul peaks ehitustööd lõppema detsembri algul, et jõuaks enne jõulumüüki kõik kauplused avada.

?Tahaks välja arendada ühtset stiili järgiva kaubanduskeskuse, kus ei müüdaks kõiki asju läbisegi koos,? ütles Luitsalu, lisades, et hetkel on soovijaid uude keskusesse kolm korda rohkem kui kaubanduspinda pakkuda. Samas ei soovinud ta veel täpsemalt nimetada võimalikke rentnikke. ?Tegijad on vanad, Eesti omad, kuid toovad turule frantsiisiga uued kaubamärgid.?

Kaubandusringkondades on spekuleeritud võimalusega, et Eesti Energia endisesse peahoonesse on tulemas Põhjamaades ülipopulaarne Hennes&Mauritz.

Kui arvestamata jätta peagi algava Viru väljaku täisehitamisega kaasnevad uued kaubanduspinnad ? Sokose kaubamaja laiendus ning Tallinna Kaubamaja enda potentsiaalne juurdeehitus väljakule ?, siis võimalik on ühe kaubanduskonkurendi teke ka Kunstiülikooli kõrval asuvale platsile, kus praegu asuvad lilleputkad.

?Meie sooviks on sinna ehitada hotell,? ütles OÜ Estconde Invest tegevdirektor Peeter Soovik. ?See on põhiline prioriteet, praegu peame läbirääkimisi hotellikettidega,? lisas ta.

Kui hotelliprojekt ei õnnestu, siis on Sooviku sõnul teiseks eelistuseks kaubanduskeskuse rajamine, milleks on olemas juba ka eskiis. ?Kaubandusvariandi nõrkuseks on see, et Eesti operaatorid pole tugevad ning pole ka kedagi väljast tulemas,? tõdes Soovik. Tema sõnul selgub sügiseks, mida täpselt ehitama hakatakse.

Eelmisel suvel lubas ka samas läheduses asuva Tallinna teenindusmaja arendaja Viru Väljaku Keskuse AS, et pärast uuendamist tulevad hoone esimestele korrustele kaubandus- ja teeninduspinnad.

ASi Tallinna Kaubamaja esindajatelt ei õnnestunud eile nende hõivatuse tõttu saada kommentaari võimaliku laienemise kohta Viru väljakule ning uute konkurentide kohta.

Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ sellekevadises kinnisvaraülevaates prognoositakse koos Tallinna ärikeskuse kontsentreerumisega Tartu maantee alguse ning Viru väljaku vahelisele alale ka kaubanduse liikumist sinna. Samas leidub vastupidise seisukoha esindajaid ka kaubandustegelaste hulgas.

?Ma ei usu Tallinna kesklinna suurde kaubanduslikku õitsengusse,? ütles Kristiine Keskuse ASi juhatuse esimees Allan Remmelkoor. Tema sõnul on kesklinnas asuvate kaubamajade puhul tõenäoline, et nende läbimüük enam ei kasva ning pigem võivad kesklinna poed olla silmitsi tõsiasjaga, et müük hakkab kahanema.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing